Město očima nezávislého člověka

Hasiči budou muset opět čekat

08.08.2012 11:23

Po získání objektu hasičské zbrojnice ve Staré Boleslavi zpět do majetku města,se vypsalo výběrové řízení na zakázku malého rozsahu na zateplení objektu. Na město však došel jenom jeden návrh, a to od firmy Belstav CZ s.r.o. z Prahy 9. 

Na základě ustanovení Závazných pokynů pro žadatele a příjemce podpory v OPŽP, ve kterých je uvedeno, že uchazečů musí být více nežli jeden, se rada města rozhodla, že tuto zakázku zruší a vypíše nové výběrové řízení s pozměněnými podmínkami a opět vyzve dodavatele k zasílání nových nabídek. Toto poptávkové řízení je zároveň zveřejněno na úřední desce. 

Tím, že se soutěže přihlásil pouze jeden uchazeč a celé řízení muselo být zrušeno, se opět prodloužila doba, po kterou se dobrovolní hasiči ze Staré Boleslavi nemají kde scházet. A to si přitom budovu sami v padesátých letech svépomocí ostavili v rámci tehdejší akce „Z“. 

Řáděním úředníků a zašantročováním majetku v devadesátých letech však hasiči o budovu přišli, a ta začala rychle chátrat. Navíc z ní byly odstraněny, zásahem tehdejších majitelů, tedy krajského vedení HZS Středočeského kraje, veškeré stávající přípojky inženýrských sítí. Bylo vyřezáno jak plynové,tak potrubí topení a vody a odstřižen přívod elektřiny. Zároveň byl dobrovolným hasičům ze Staré Boleslavi zamezen vstup do budovy, kde měli po léta svou klubovnu. 

Nebývá nežli doufat, už jenom pro velký počet mladých hasičů, kteří v hasičském sportu získávají celou řadu vynikajících umístění, že čekání na obnovu budovy staroboleslavských hasičů se potáhne celá léta, jak je v tomto státě zvykem.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.