Město očima nezávislého člověka

Hasiči z města převálcovali konkurenci

22.05.2013 12:25

V sobotu 18. května se v areálu Proboštských jezer konal již patnáctý ročník soutěže v požárním útoku O Staroboleslavský putovní pohár a zároveň sedmý ročník Okrskové soutěže Okrsku číslo 7 dobrovolných hasičů z okresu Prahy východ. Soutěžili muži i ženy bez rozdílu věku, mladší a starší žáci.

I přes nepřízeň počasí, hasičkou soutěž provázel déšť, chladný vítr a vůbec nevlídno, i když se s postupujícím časem přece poněkud počasí vylepšilo, se soutěže zúčastnilo 26 družstev z okolních hasičských sborů.

A jako obvykle, záštitu nad touto soutěží, na kterou se přišlo podívat poměrně dost diváků, převzal starosta města Ondřej Přenosil. Výsledky zcela jasně hovoří o tom, že družstva dobrovolných hasičů, jak ze Staré Boleslavi, tak i z Brandýsa nad Labem, svou konkurenci, s jedinou výjimkou, doslova převálcovala. Ostatně o tom, jak si vedla Stará Boleslav jasně vypovídá počet pohárů na fotografii pod článkem, všechny pocházejí právě z tohoto klání.

A jak to tedy dopadlo?

Muži: 1. Stará Boleslav „A“

          2. Brandýs nad Labem

          3. Stará Boleslav „B“

 

Ženy: 1. Brázdim

          2. Brandýs nad Labem

          3. Stará Boleslav

 

Starší žáci: 1. Brandýs nad Labem

                   2. Stará Boleslav

V této kategorii se bohužel víc družstev nepřihlásilo.

 

Mladší žáci: 1. Brandýs nad Labem „A“

                    2. Stará Boleslav

                    3. Brandýs nad Labem „B“

 

S výjimkou brázdimských žen se na stupně vítězů nikdo další, mimo družstev z našeho města, nedostal, a to samo o sobě hovoří o vysoké úrovni městských dobrovolných hasičů ve městě.

Všichni účastníci, tedy nikoliv jen ti, kteří se objevili na stupních vítězů, obdrželi věcné ceny a diplomy za účast.

Starosta SDH Stará Boleslav a ředitel soutěže Jaroslav Ších říká: „I přes prvopočáteční nepřízeň počasí, se patnáctý ročník, jak účastí, tak i úrovní, vydařil. Takže musím přiznat, že jsem velmi spokojen. Našemu pořádajícímu sboru se podařil tak zvaný double, což znamená, vítězství mužů a medailové umístění žen, které se letos soutěže zúčastnily vůbec poprvé.“ 

SDH Stará Boleslav má v současnosti šedesát sedm členů, z toho je padesát tři dospělých, což znamená třicet pět mužů a osmnáct žen a čtrnáct dětí, A to je úctyhodné číslo.

„Protože záštitu nad naší soutěží převzal, ostatně jako každý rok, starosta města, chtěl bych mu touto cestou poděkovat nejen za podporu při této soutěži, ale i za podporu, kterou nám, dobrovolným hasičům, dlouhodobě projevuje,“ dodal starosta SDH Stará Boleslav Jaroslav Ších.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.