Město očima nezávislého člověka

HUP DO PASTIČKY ? ! ?

20.09.2014 08:10

Jak vyzrát na myšku nebo jiné stvořeníčko? Víme, že návnadou,  kouskem masíčka, sýra, nebo něčím také příjemným.

Kdo poznal nebo sledoval práci na „radnici“ ví, že práce tam je  různorodá a mnohdy složitá. Ani učňovské středisko pro tyto funkce není. Mandáty k zastupování občanů se získávají ve volbách do zastupitelstva. Volební období trvá většinou 48 měsíců. To je doba po kterou se mohou lidé presentovat svou prací pro město, nebo svým zájmem o město. A to i svou účastí  na veřejných zasedáních zastupitelstva, svými návrhy a připomínkami. Lze se tam  i seznámit s problematikou  řešenou nebo přecházející do dalšího volebního období.

Je zajímavé, jak být k problémům města lhostejný 46 měsíců ale dva měsíce  před volbami prezentovat svůj náhlý zájem o dění města a vyzvat občany ke své podpoře při volbě. Občanská angažovanost je dobrá. Ale proč až teď, dva měsíce před volbami?!  Nyní vznikla mnohá uskupení. Nejsou některá jen účelová?!  O taktice ODS, dosadit na kandidátky různých uskupení své členy, jako nečleny, snad každý, zajímající se ví.

Podle informace probíhala  v den konání  veřejné schůze zastupitelstva   akce uskupení „PODPORA OBČANŮ“ . Možná, že by bylo vhodnější pozvat zájemce na chůzi zastupitelstva,  projednávající  otázky města. A vyslat tam také všechny své kandidáty, aby alespoň v závěru získali informace o problémech které je případně čekají. Podpora občanů se prý raději věnovala získávání svých voličů. Přednést řadu hesel není problém. Problém je mít peníze na řízky, klobásy, pivo, skákací hrad pro děti. Ale i o je možné dát, když na to máte dostatek peněz, jako podporu. Otázka zda podporu  pro občana nebo podporu pro získání hlasů!

Že se dějí  v  našem městě i věci nedobré, ve snaze o radnici, informoval tisk. Uskupení „Odpovědnost a Komunikace“ narazila s falešnými podpisy. Kdo toto učinil se nedozvíme.

Takže, dejme si pozor na návnady v pastičce, na řízečky, klobásy, pivo, po zásluze získané hvězdy a metály. Dívejme se co bylo do dnešního dne.  Dnes jsou návnady.

Chytrá myška si asi říká, kdo obětoval své penízky na ty laskominy? A  proč je tady NAJEDNOU nabízí? Musím si dát moc dobrý pozor, aby to nebyla pastička.

A co my, občané, chápeme myšlení té myšičky?  Ptáme se také proč tak najednou? Proč pozvání na výlov voličů a ne na poznání zastupitelů při řešení problémů města?

Vzpomeňme  -  Není všechno zlato, co se třpytí!

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.