Město očima nezávislého člověka

Informace Brandýských novin byla přesná

08.07.2013 11:02

Již před časem byla na těchto stránkách zveřejněna informace, že město bude muset zakoupit další nové vozidlo, tentokráte jako náhradu za zcela zničenou fabii vedoucího oddělení krizového a bezpečnostního řízení Ladislava Gürtlera, kterému vozidlo poničily kroupy, když zasahoval při likvidaci povodňových škod. Bylo zveřejněno, že se bude kupovat vozidlo SUV značky Dacia Duster 4x4.

Zápis z jednání rady města ze dne 26.6. dal tomuto tvrzení v novinách plně za pravdu. Rada města rozhodla, že město vedoucímu tohoto oddělení zakoupí toto vozidlo. Úpravou rozpočtu města, kterou schválilo zastupitelstvo dne 19.6., ovšem již bez účasti opozičních zastupitelů, kteří na protest proti koaliční nechuti, zasedání opustili, byla vytvořena položka, ze které bude toto vozidlo zakoupeno.

Cena vozidla byla stanovena na částku 289.000 Kč. Poptávkovým řízením byly předem obeslány dvě firmy, ale firma Ford Kruml nabídku nezaslala, takže bylo využito nabídky firmy Kout.

Výběr tohoto vozidla byl odůvodněn tím, že v rámci plnění povinností tohoto oddělení, je nutno zajíždět často i do terénu a jedině vozidlo s náhonem na všechna čtyři kola plně zabezpečuje průjezdnost.

Podle motoristických časopisů se jedná o dobrou volbu, neboť právě toto vozidlo bylo oceněno jako druhý nejlepší SUV v Evropě vzhledem k poměru cena + výkon a zároveň je, především v západní Evropě, druhým neprodávanějším SUV vůbec.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.