Město očima nezávislého člověka

Informace o programu jednání zastupitelstva

17.03.2013 15:41

Na veřejném zasedání městského zastupitelstva v pondělí 25. března od 17 hodin v kapli brandýského zámku budou zastupitelé v první řadě projednávat nejdůležitější bod

jednání – rozpočet města na rok 2013.

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, vzhledem k úsporným opatřením vlády, rozpočet města bude opět o něco nižší. Tentokrát budou zastupitelé rozhodovat o celkové částce vyrovnaného rozpočtu ve výši 407 909 tisíc korun. Jak uvedl při pracovním zasedání zastupitelstva ohledně rozpočtu starosta Ondřej Přenosil, celková výše rozpočtu o financích města mnoho nevypovídá, podle něho záleží na tom, kolik volných peněz město má k dispozici. Nicméně tato klesající částka přece jenom vypovídá o snižujících se městských příjmech a tudíž i o výdajích.

Zastupitelé, ale i veřejnost na zasedání obdrží i informaci k otevření nového autobusového nádraží ve Staré Boleslavi, stejně jako informace o probíhající revitalizaci sídliště Na Kloboučku tamtéž.

Zastupitelé budou dále projednávat novelizaci vyhlášky města o záboru veřejného prostranství, ve které by se podnikatelům sídlícím na brandýském náměstí kvůli problémům při revitalizaci náměstí měly poněkud snížit, do roku 2016, poplatky za zábor chodníků při jejich reklamách.

Velice zajímavá, ale předpokládám i kontroverzní, bude diskuze při přijetí nové Obecně platné vyhlášky města o provozování loterií a podobných her ve městě. Týká se to především hracích automatů a jejich omezení působnosti a předpokládám vehementní odpor všech provozovatelů těchto bezrukých banditů. Jistě budou argumentovat tím, že dle platných zákonů z provozování hracích automatů má město nemalý zisk. O této problematice jednalo již minulé zastupitelstva, ale k výsledku nikdy nedospělo, tak uvidíme nyní.

Vzhledem k poněkud chudšímu programu zasedání se zřejmě dostane dříve i na diskuzi s občany, kteří by tak nemuseli čekat do pozdních večerních hodin, ale ti, kdož mají co říci jak zastupitelům, tak i vedení města, by se tentokrát mohli dočkat dříve.

Závěr zasedání, jako obvykle, bude věnován zastupitelské administrativě, tedy koupě, prodej či směna pozemků. Bude se opět jednat o menší a nevýznamné záležitosti, které však musí schválit zastupitelstvo. Kdo však čekal, že se konečně začne projednávat směna pozemků kvůli výstavbě Kauflandu, má opět smůlu. Ani tentokrát se tento problém na program zasedání nedostal, a tak zahrádkáři ze Zápské budou i nadále zůstávat v nejistotě.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.