Město očima nezávislého člověka

Informace z KURÝRA

03.08.2012 11:05

Článek“Radnice cenzuruje zastupitele“ je svým obsahem smutný. Jen lze konstatovat, že nedošlo  od předchozích voleb k žádným změnám. Mám osobní zkušenost, že co se negativně      dotklo vedení radnice, nemohlo být v Městských novinách otištěno, přestože jsou hrazeny z peněz města. Nikoliv z peněz starosty či místostarostů. Když jsem vznesl dotaz, proč tomu tak je, na svého bývalého kolegu, v té době místostarostu pana Javůrka, dostal jsem odpověď: „my jsme se tak dohodli“ Na mou další otázku, kdo je to –my-  odpověděl „my jsme se tak dohodli“. Takže vedení zřejmě neuznává funkci zastupitele (občanů) ale zastupitelstvo rozděluje na „my“ co můžeme vše a ty druhé, co mohou jen to , co  jim povolíme. A tím nepřímo i jejich voličům. Pro mne je zklamáním, že ti, co dříve šli do komunální politiky a chtěli zastavit nedobrou činnost starosty Procházky, dnes ve stejném spolupracují.

V době vlády KSČ byla prováděna cenzura. Divadelník a otec ODS Klaus v předvolebním období vyhlašoval „mobilizaci proti KSČM“. Jeho děti dnes  konají stejně jako dříve KSČ.

Zůstává otázkou zda tak činí pro vyznávání stejné ideologie  a snahou být stranou opět nominováni na kandidátku (případně vystoupat výš) nebo si ani toto nevhodné rozhodování o cenzuře neuvědomují

 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.