Město očima nezávislého člověka

Interpelace ministra zdravotnictví (Věc: Nemocnice Brandýs nad Labem)

26.11.2012 15:29

Praha 26. listopad 2012

Vážený pane ministře,

Nemocnice Brandýs nad Labem byla zprivatizována v roce 2007, změnila několikrát majitele a dnes omezuje provoz. Z původně plnohodnotné nemocnice s primariáty chirurgie, interna, gynekologie, porodnice, JIP, s vybavenými laboratořemi a rentgenologickým oddělením spěje tato regionální nemocnice okresu Praha-východ k LDN.

Měl jsem řadu jednání s řediteli nemocnice i Středočeské VZP, byl jsem na veřejném slyšení k petici v Senátu, která bude projednávána na plénu 6.12.2012 a zaregistroval jsem i minulý týden na ČT v Hydeparku prohlášení bývalého ředitele VZP, že uzavření nemocnice není věcí úspor, ale vytunelování.

Ano, ze všech veřejně dostupných zdrojů lze vyčíst, že předchozí vlastník provedl řadu operací, které nemocnici měly podpořit, kdyby peníze za prodeje pozemků, polikliniky v Čelákovicích a domu na náměstí v Brandýse nad Labem nebyly odkloněny na soukromá konta, ale zpět do nemocnice. Je podána řada trestních oznámení, nečinnost policie je zarážející, avšak není důvodem této interpelace.

Jsem poslanec zvolený za obvod Středních Čech, zastupitel města Brandýs nad Labem a jako takový Vás žádám, o vyslání ministerské prověrky na kontrolu vyplácení náhrad naší nemocnice. Prohlášení nového majitele zavdávají důvod k obavě, že krácení výplat za skutečně odvedené výkony probíhá neoprávněně. Na slyšení v Senátu byl s prezentací konfrontován ředitel VZP, aniž bychom se od něho dočkali relevantního zdůvodnění.

Občané města a celé spádové oblasti ? sever okresu Praha-východ ? bude odkázán na nemocnici Na Bulovce nebo vzdálenou Mladou Boleslav. Kapacitně již nyní nemocnice Na Bulovce nestačí současnému obvodu. Je oprávněná obava, že postup VZP, bez politického mandátu na takové rozhodnutí, poškodí nevratně 90 000 obyvatel regionu.

Doufám, že jste schopen najít řešení. Jsme v dosahu chemičky v Neratovicích, oblastí prochází rychlostní komunikace R 10, je proto nutné počítat i s mimořádnými případy.

Jsem poslanec zvolený za obvod Středních Čech, zastupitel města Brandýs nad Labem a jako takový Vás žádám, o vyslání ministerské prověrky na kontrolu vyplácení náhrad VZP naší nemocnici. Prohlášení nového majitele zavdávají důvod k obavě, že krácení výplat za skutečně odvedené výkony probíhá neoprávněně. Na slyšení v Senátu byl s prezentací majitele nemocnice konfrontován ředitel VZP, aniž bychom se od něho dočkali relevantního zdůvodnění ekonomického kolapsu nemocnice.

Předem děkuji za snahu věc vyřešit ku prospěchu občanů regionu.
 

Mgr. Stanislav Huml

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.