Město očima nezávislého člověka

JAK BYLA STANOVENA?

04.02.2013 11:09

V těchto BN  byl článek „Program veřejného zasedání zastupitelstva“ kde je mimo jiné i informace o placení za restauraci na zámku. Tuto město odkoupilo od pana Rejlka, který se svým provozem neuspěl.

Zaujala mne v článku uváděná informativní cena 5 milionů korun. Městem vydávané peníze jsou našimi penězi. Zastupitelé jen mají povinnost s nimi řádně nakládat. Napadla mne otázka, jak bylo v tomto případě postupováno. Nechalo si zastupitelstvo předložit před nákupem faktury , které musel za nákup zařízení zaplatit pan Rejlek, cenu zařízení která je součástí projektu.   Sdělit,  kdo odborně za město posoudil cenu zařízení.

Posledních několik let jsem se věnoval projektování gastro-provozů to je i kuchyní. Vím, že mnozí podnikatelé zavřeli své provozovny a zařízení dali do bazarů.  Jsou toho plné sklady. Tomu také odpovídají nákupní ceny v bazaru. Jsou hluboce pod původní cenou. Mnohdy nové zařízení, nikdy nepoužité, ale u prodejce ležící tři roky je zde za 30% původní ceny. Ale to není žádná novinka. Téměř každý ví, že když koupí auto, tak za tři dny již má nižší cenu než za kterou bylo koupeno.

Takže dostali zastupitelé řádné informace o uvažovaném obchodě?  Pověřili Kontrolní výbor posouzením vhodnosti? Nebo jen někdo za úsměv a poděkování pomohl panu Rejlkovi  z nesnáze. Vzpomeňme, (určitě pouze za úsměv a poděkování), na odkoupení totální ruiny (domu č.98) na náměstí v Brandýse n/L. Stála dosti milionů a bude nás stát další desítky milionů. Ale majiteli jsme nesmírně našimi miliony pomohli.

Proč jsme nepomohli třeba těm několika švadlenkám čí krejčím snížením nájemného v provozovně Na Dolíku? 

Toto jsou úvahy zda učiněná rozhodnutí jsou správná a čistá!

Možná ano, možná ne.

 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.