Město očima nezávislého člověka

Jak likvidovat nepohodlného inzerenta

10.04.2012 11:27

Ve městě jsou dvě média, kde si běžný občan může podat inzerát. Jde o Městské listy a o TOK včetně jeho elektronické podoby.

Pokud by si chtěl člověk zaplatit inzerát, který nejde pod vousy TOKu a obrátí se na Městské listy, má velikou smůlu. I když je to k nevíře, tak inzeráty, a upozorňuji, že placené inzeráty, do Městských listů musí žadatel a inzerent podat opět do redakce TOKu. A je vymalováno.

Chtěl jsem před časem, aby se lidé ve městě ještě ve větší míře dozvěděli o tom, že existují, kromě „provládních“ médií, i Brandýské noviny, kde se snažím zveřejňovat fakta, ale i mé názory na dění ve městě. Za těch třiadvacet let, co se v komunální politice pohybuji, ji mám přečtenou do posledního písmenka.

Požádal jsem proto svou bývalou mateřskou redakci, že bych si chtěl zaplatit inzerát jak v TOKu, tak i na itoku, který by na Brandýské noviny upozorňoval. Dotaz, či spíše žádost o zaslání ceníku, jsem posílal celkem dvakrát. Bez odezvy.

Vždy jsem se zajímal o dění ve městě a inzeráty šly mimo mne, takže jsem ani ceníky, ani administrativu neznal, nezajímala mě.

Dobrá, řekl jsem, zaplatím si inzerát v Městských listech, ale ouha. Známý mne upozornil, že inzeráty, a to i placené, do Městských listů se musejí podávat taktéž v redakci TOKu.

Pro ně, ale i pro Městské listy jsem samozřejmě konkurence, a tak můj inzerát nikde nevyšel, mé peníze za něj nikdo nechtěl. A proč také, že? Proč upozorňovat na něco, co jim konkuruje?

A tak nezbývá nic jiného, než že si lidé, kteří se nechtějí nechat oblbovat výkladní skříní radnice, ale ani nechtějí číst velmi povrchní a bez znalosti věci psané a cenzurované zprávy v tak zvaném nezávislém tisku, musejí o Brandýských novinách říkat.

Ano, i takhle může fungovat demokracie. Kdo nejde s námi, jde proti nám a jednoduše se od možnosti inzerce odstřihne. Kdo to tehdy vlastně říkal? A choval se naprosto stejně? Už ani nevím, ale každopádně to byl někdo z kovaných bolševiků za minulého režimu.

Nicméně je velmi, velmi podivné, že inzertní oddělení Městských listů, které jsou hrazeny i z městského rozpočtu, provádí soukromá firma. A jakoby na potvoru právě firma, která by měla svou tiskovinou té městské konkurovat. Inu, císař Vespasianus měl pravdu, když prohlásil Pecunia Non Olet.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.