Město očima nezávislého člověka

Jak se AVE dostane k informacím

18.11.2014 12:50

Vracím se, pro naprostý nedostatek času, ještě k ustanovujícímu zasedání nového zastupitelstva. První informací pro občany přítomné v sále, ale i pro předem neinformované zastupitele, byl jsem jedním z nich, bylo naprostým překvapením, když se objevil Miroslav Emr a šinul si to ke stolu zastupitelů. Právě on, který byl za ODS v radě města a předsedou finančního výboru. Je zaměstnán u AVE CZ. Kandidoval za Nezávislé a zvolen nebyl.

Tomu předcházelo vzdání se mandátu jediné zástupkyně cíleného a účelově vzniknuvšího volebního uskupení Nezávislí 2014. Toto cíleně vzniknuvší béčko ODS ve volbách příliš neuspělo, do zastupitelstva se dostala jenom jednička kandidátky Ivana Osuská. Není divu. Lidé vždy volili, volí a volit budou především ty, které znají, tedy učitele a lékaře. Zvolili i jí, jedinou.

Ivana Osuská se vzdala mandátu a tím umožnila, aby se do zastupitelstva dostal první náhradník za toto uskupení, a tím byl právě Miroslav Emr. Nemám rád vzdávání se mandátu, lze říci, že to dokonce považuji za největší podvod na občany – voliče. Ti v zastupitelstvu nechtěli Emra, tedy alespoň tolik, aby se tam legitimně dostal, a přece tam je. Vzdání se mandátu považuji za zradu důvěry všech voličů a podle mne je neodpustitelné. Buď jdu do voleb, abych uspěl, a pokud nechci v zastupitelstvu pracovat, do voleb nejdu.

On v tom ale může být i jiný důvod. Zaslechl jsem na vlastní uši, co si tři návštěvníci zasedání o přestávce povídali. Neříkali to mě, ale jen tak, mezi sebou. „Tak by mě docela zajímalo, kolik AVE dalo peněz, aby ta paní Osuská odstoupila a do zastupitelstva se zase dostal člověk z firmy.“ Nevím, zdali tato věta má nějaký reálný podklad, či nikoliv, ale jedno je naprosto jisté, tím, že se Ivana Osuská vzdala mandátu, podvedla tím voliče, kteří jí věřili, dala možnost, aby se Ave opět v předstihu dostávalo k velmi důležitým informacím. A s tím nikdo nic neudělá.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.