Město očima nezávislého člověka

Jan Hárovník si opět od města vydělá

17.03.2013 15:38

Na pracovním zasedání zastupitelstva se hovořilo, mimo jiné, i o tom, že město upustilo od záměru prodávat firmě Hořák Trading, zajišťující vytápění sídliště, teplovodní kanály za jednu korunu.

Tato změna myšlení rady města byla kvitována s povděkem především opozičními zastupiteli, kteří se proti darování majetku města soukromé firmě, bránili. O této záležitosti jsem již podrobně informoval.

Nyní se radní, jejichž počet se u tohoto projednávaného bodu rozrostl na šest, usnesli, že město uzavře mandátní smlouvu se společností S.I.K. s.r.o., tedy společností vlastněnou Janem Hárovníkem. Jedná se o zastupování města ve zjednodušeném podlimitním řízení na veřejnou zakázku na finanční služby „Poskytnutí úvěru na financování  rekonstrukce topných kanálů.“ Za provedení této služby získá Hárovník od města částku ve výši 42.350 Kč, tentokrát však včetně DPH. 

Jak fyzická osoba, tak i  společnost Jana Hárovníka, od města pravidelně získává zakázky bez dalšího výběrového řízení již řadu let, takže se zásluhou městských peněz docela pohodlně živí. Za rok od města obdrží přibližně tři miliony korun, ale přiznám se, že přesně to ze zápisů z jednání rady města spočítáno nemám.

Již v minulosti, a touž za vlády Daniela Procházky, se někteří opoziční zastupitelé nad takovou výhodou, opakovaného získávání zakázek od města, pozastavovali, ale ani za Procházky, ani za starostování Ondřeje Přenosila, se nic nezměnilo. Jak firma S.I.K., tak samotný Jan Hárovník, má u města takovou pozici, že se o své peníze od daňových poplatníků, vůbec nemusí obávat, zakázky má totiž zajištěné.

Jde o to, že pokud by na tyto služby města, byla vybrána jiná firma, nejlépe  pokaždé jiná, aby probíhala normální podnikatelská soutěž, ceny za služby by se mohly snížit. Musela by však být vůle.

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.