Město očima nezávislého člověka

Je-li Rath vinen, ať shnije ve vězení!

15.05.2012 14:52

Po léta bojuji s korupcí. Nikdy a od nikoho bych si za prosazování jeho zájmů nevzal ani korunu. Stal se případ, že v době mého prvního působení v zastupitelstvu (1990 až 1994), mi podnikatelé nabízeli peníze, podpořím-li jejich návrh. Vyhodil jsem je a z jednání o jejich návrhu jsem se raději omluvil.

Vadí mi mafiánské praktiky v politice, vadí mi zkorumpovaní a zkorumpovatelní politici v jakékoliv straně. Proto od rána pečlivě sleduji vývoj údajně úplatkářské kauzy s hejtmanem Rathem. Teď je 14,30 hodin a podle informací to vypadá, že Rath byl skutečně přistižen s balíkem peněz. S ohledem na presumpci neviny nemohu tvrdit, že je úplatkářem, nemohu ale ani tvrdit, že je nevinný a že vše na něj bylo nastraženo pravicí. Jedno je však jisté, má imunitu, a pokud by si policie nebyla naprosto jistá, nemohla by Ratha zatknout.

Pokud se však ukáže, že hejtman vinný korupcí byl, a prokázal by to soud, pak je dvanáctiletý trest odnětí svobody v jeho případě málo. Politik jeho významu a postavení by neměl být souzen jen jako občan, ale jako významný politik známý po Evropě. A trest by tomuto postavení měl odpovídat.

Jenomže, jestli byl zatčen hejtman Rath, musí se soudný člověk ptát jak to, že nebyl v kauze ProMoPro zatčen a souzen Vondra, jak to, že bývalý ministr Drobil (oba ODS) kvůli miliardové korupci sice opustil ministerstvo, ale namísto toho dostal významnou a placenou funkci ve straně? Musím se ptát, jak to, že nebyl souzen bývalý hejtman Bendl za privatizaci (čti rozkradení) jedenácti středočeských nemocnic? Jak to, že spravedlnost byla a je krátká na největšího zločince v polistopadovém období Kalouska?  Za jeho noční vidění pro tanky, které nás stálo přes 4 miliardy, za padáky, které nás stály stovky milionů a dokonce dva mladé životy? Za jeho nechuť snížit spotřební daň na pohonné hmoty, i když nás to všechny stojí 4 miliardy ročně na méně vybraných daních? Jak to, že Kalousek nebyl a není stíhán a souzen za uvrhnutí mnoha důchodců a především postižených do bídy? Jak to, že Kalousek nestojí před tribunálem za zbídačování celé naší země a za jeho podporu, a bezostyšnou, různým miliardářům, kteří na něj jsou napojeni?

A co Bém? Proč ten nestojí před soudem za šílený tunel Opencard a především za tunel (jak příznačné) Blanka?  A co další z mafiánů, bývalý ministr dopravy Řebíček? Za jeho působení stát přišel o desítky a možná stovky miliard.

Ti všichni, ale mnozí další z té party ODS a TOP 09, by měli stát před soudem a mnozí z nich by se už z tepláků neměli dostat.

Jenomže o těch se mlčí, jsou čistí jak slovo Boží, proboha proč? Inu protože jsou ve stranách, které jsou vehementně podporovány snad všemi médii, které u nás působí.

Teď kladivo padlo na Ratha, údajně měl mít v tašce pět, jiné zdroje uvádějí dokonce sedm milionů korun. Pokud je to pravda, a vše tomu nasvědčuje, pak neskutečným způsobem poškodil svou stranu. Stranu, které lidé věřili, že se s korupcí v podání současné pravice vypořádá. A o to je jeho čin horší.

Pokud by se prokázalo, jen si vzpomeňme na zprávu Kubiceho před volbami v roce 2006, že je hejtman Rath nevinný, pak se mu tady omluvím. Pokud však obvinění, protože v těchto chvílích už obviněn byl, bude oprávněné a jeho vina se prokáže, měl by ve vězení shnít.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.