Město očima nezávislého člověka

JE ZÁJEM ZLEPŠOVAT ?

14.01.2013 12:35

Článek „Podivné praktiky stavebního úřadu zaujaly i další média“ z 9. 1. 2013 čtenářům sdělují to, co v dané věci již léta probíhá. Případ je zapáchající již od prodeje areálu Normy. Prstíčky v tom měli i jiní z MÚ, kteří již pracují jinde. Případu se věnovala i televize.

Situace je mírně složitější. Zákony a Ústava něco říkají. Tak jako prezident není zodpovědný, což dělá dojem, že tam může být i člověk záporných kvalit, tak úředník stavebního úřadu  není zodpovědný starostovi. Ale na základě tohoto ověřeného případu, léta se táhnoucího, by mohl starosta požádat ředitelku úřadu o nápravu.

Ředitelkou státní správy je paní JUDr. Tučková, tajemnice, a ta by měla dbát na řádný chod odborů. To znamená vyprovodit ze dveří paní Špačkovou, vedoucí stavebního úřadu (o které asi také mnohé ví) nebo příslušnou pracovnici stavebního úřadu. Paní tajemnice by si měla uvědomit, že je špiněna i její vizitka.

Naše radnice dělá, že tyto Brandýské noviny nesleduje. Ale opak je pravdou. Je možné v této hře dále pokračovat. Ale bylo by vhodnější a vůči občanům potěšující, kdyby k nápravě došlo. A to co nejrychleji.

Manželé Jedličkovi by si zasloužili i omluvu od MÚ.

 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.