Město očima nezávislého člověka

Jen se nenechat znejistit a obalamutit

31.08.2013 11:57

Pokaždé, když v naší zemi po listopadu 89 vládla pravice, její vláda nevydržela celé volební období. Vzpomeňme si jen na vládu Václava Klause, sarajevský atentát a především na jeho příčiny. Již tehdy začal Václav Klaus, coby premiér s rozhodujícím vlivem na chování celé vlády, prosazovat své ekonomické představy a záměry. Přišly pověstné balíčky. A ekonomika  se začala propadat, objevovala se červená čísla a již tehdy se začalo hovořit o hrozbě Argentiny. Pro připomenutí, Argentina tehdy, jako stát, zkrachovala.

Až do řádných voleb poté nastoupila vláda estébáka Tošovského, nicméně se ani on tehdy neodvážil přijímat dalekosáhlá vládní opatření. Pak přišel Miloš Zeman, tedy levice a sociální demokracie a nezbývalo mu nic jiného, nežli vymyslet opoziční smlouvu. Vím, že dodnes především pravicoví politici na opoziční smlouvu nadávají, ale bylo to jediné možné řešení. Oposmlouva fungovala, ekonomika se rozjela, inflace se držela při zemi a hlavně, sociálně demokratická vláda včetně sněmovny dokončila bez problémů celé volební období.

Poté ČSSD opět vyhrála volby, ale udělala chybu, do čela si postavila šedou úřednickou myš Špidlu. Byl to velice slabý premiér a pravicový tisk a elektronická média, musíme si neustále uvědomovat, komu patří, se mohla zbláznit, jak řvala. Špidla padl a nastoupil další veliký omyl ČSSD, mladý, nezkušený a nevyzrálý Gross. Chtěl si pomoci a podivně si pořídil byt. Vzhledem k současným tunelům v podání pravice, především největšího zločince a rozkrádače v českých dějinách Kalouska, to byla prkotina. A byl to právě Miroslav Kalousek, který v médiích řval až se hory zelenaly a který zapříčinil, že Gross rezignoval. A nastoupil Paroubek.

Tohoto pána jsem opravdu nemusel, ale pravdou je, že i za něj se naší ekonomice dařilo a hlavně, opět levice v podání sociální demokracie dokončila celé volební období, na rozdíl od předešlého Klause, jako premiéra.

A přišly volby 2006. A s nimi naprostý pat -  sto na sto. Příčina je naprosto zřejmá, kde se vzal, tu se vzal, objevil se jakýsi Kubice a další velký zločinec ve vrcholné politice Langer mu předal vymyšlené, scestné a zcela lživé informace. A český národ naletěl této zpravodajské hře, proto onen pat. Dostal  se k moci chlap s gulami – Topolánek. Jeho vláda byla ve hře celých sedm měsíců bez důvěry, tak dlouho trvalo Dalíkovi, Tluchořovi a dalším šibalům a šíbrům, nežli získali dva sociálně demokratické zrádce, Melčáka s Pohankou. Jednoho uplatili, tehdy jsem obdržel informaci od jedné z poslankyň ČSSD, že se v Melčákově případu jednalo o patnáct milionů. Nu, a u toho druhého se Dalíkovi a spol. podařilo na Pohanku něco vyštrachat, pořádně ho zastrašit a ejhle, náhle měl Topolánek ve sněmovně převahu a Klaus ho mohl podruhé jmenovat premiérem.

Přišla světová ekonomická recese, podle mého názoru uměle vyvolaná z USA, neboť při ní právě USA vydělaly dost miliard, ekonomické šílenství chemika Kalouska, podpořené humpoláckým a sebestředným chováním páně premíéra a pravicová vláda se opět předčasně poroučela.

A přišlo neštěstí ve formě vlády Fischera a jeho ministra financí Janoty, který okamžitě začal český rozpočet svými opatřeními drancovat. Jak mohla veřejnost tuto nesystematickou vládu označovat jako dobrou, jsem nikdy nepochopil, vždyť Janotova opatření se spotřební daní na pohonné hmoty nás ročně připravovala o miliardy, podle Česmadu o sedm miliard ročně. To proto, že všichni kamioňáci začali tankovat za hranicemi, protože jsme měli benzín a naftu snad nejdražší v Evropě. Pro benzín si ven jezdili i lidé z pohraničí a vydělávali na tom. A byl to právě Janota, kdo začal zvedat DPH a okrádat i ty nejchudší.

Lidé začali nadávat kudy chodili, příjmy se jim snižovaly, všechny ceny rázem letěly nahoru, ale zahraničními majiteli ovládaná média včetně Lodrovy Novy a vlastizrádné veřejnoprávní České televize, která je ještě prorežimější, rozuměj podporovavší pouze pravici, než kdy byla za totality, byť tehdy v opačném gardu, byla spokojena. Bodejť by ne, to, co vláda ukradla lidem, dala i jim, stejně jako všem podivně zbohatnuvším v Klausově zlodějně na národu nazývaném privatizací, miliardářům, a to včetně majitelů novin, ale i vedení veřejnoprávní televize.

Přišly volby 2010 a prezident Klaus si už tehdy, za absolutního mlčení a souhlasu propravicových médií, udělal z ústavních zvyklostí  trhací kalendář. Ač volby vyhrála ČSSD, šanci na sestavení  vlády nedostala, protože jejího představitele Klaus sestavením vlády vůbec nepověřil. Prý by stejně nedali dohromady sto jedničku. Byl snad Klaus jasnovidec? Věděl, jak by se tehdy zachovaly Věci veřejné? Nevěděl nic, ale chtěl a potřeboval, aby se i nadále mohli ožebračovat lidi a vládnout pravice. A vznikla  vláda tajtrlíka a sexuálního otroka jedné vychytralé ženské, Nečase. Mimochodem, já bych se Nagyové aní klackem nedotkl, jak byla tlustá a ošklivá. Ale proti gustu žádný dišputát. A co náš slavný tisk na konání Klause? Řvala média, že Klaus porušil ústavní zvyklosti? Ani slovo, ticho po pěšině. A proč taky, že? Vždyť opět mohla  vládnout médii tolik milovaná pravice a především Kalousek, který fakticky už druhé volební období ovládal machiavelisticky celou vládu.

A jak to u pravice bývá obvyklé, ani tato pravicová vláda nebyla schopná vydržet celé volební období. Pro národ, pro lidi, to ale bylo štěstí, protože tohle byla nejhorší vláda v celé historii samostatného nejen českého, ale i československého státu. Kalouskovi se jeho  tah nezdařil, našli se dva stateční z tábora ODS a uražený ve své ješitnosti až do morku kostí, Kalousek, podpořil rozpuštění sněmovny.

V preferencích nyní jasně vítězí levice. A protože v každé  straně, pravda vyjma komunistů, tam se to neděje, nebo se to před veřejností umně tutlá, se najdou mocichtiví a především penězchtiví jednotlivci, vznikly i v ČSSD problémy. Nejsou nijak  hrozné, to jen několik zhrzených lidí se nedokázalo srovnat s tím, že jejich kolegové právě je nechtěli na kandidátce a zcela nesmyslně se obrátili na soudy. Podle mne je to nesmysl, i dle ústavy nesmí moc soudní zasahovat do politiky, a to by právě v tomto případě nastalo. Pokud by se tak stalo, přestaly by být volby legitimní. Ostatně to potvrzují i ústavní právníci.

A co na to náš pravicový tisk a televize? Právě tohle je voda na jejich mlýn. Okamžitě se toho chytly jak něco košile a probírá se to neustále dokola. Inu, lidé jsou velmi snadno ovlivnitelní. Je to známý a historií dokázaný fakt. Naši pravici obdivující novináři se chovají přesně ve stylu Josefa Goebelse, stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Naši novináři si toto rčení však zreformovali. Namísto slova lež si dosadili maličkost, proměněnou na kolosální aféru. A budou to do lidí hustit horem dolem, a to až do samotných voleb. Doufají, a opět jim zkušenosti dávají za pravdu, že pokud budou lidi dostatečně manipulovat, masírovat, naprosto stejně jako v roce 2006 Kubiceho zprávou, že se lidé nechají obalamutit a nebudou tak masivně volit levici.

Je potřeba si neustále uvědomovat, že jakmile dostane Kalousek a jeho maskot, stále více dementní či senilní Schwarzenberg, i tu sebemenší šanci, začnou nás opět okrádat. Přes devadesát procent lidí nesouhlasilo se zlodějnou století, církevním vyrovnání se státem, dejme proto šanci těm, kteří chtějí s tímto hanebným tunelem Kalouska a Schwarzenberga, rázně zatočit. Nenechme se poplatnými a vlastizrádnými médii zmanipulovat, ovlivnit a znejistit. Volme tak, jak nám velí rozum. Nezapomínejme, že kdykoliv vládla pravice, lidem, tedy nám všem, se vždy vedlo hůře. Nebuďme hlupáky, kteří si pod sebou uříznou větev. Volit bychom měli levici, a pokud se to podaří, tak snad bude líp.

Vladimír Kapal    

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.