Město očima nezávislého člověka

Jenom zbabělec se nedokáže podepsat

23.09.2011 11:24

Na mou e-mailovou adresu, kterou mám uvedenu v záhlaví Brandýských novin přišla zpráva s názvem“ Vivat generál“. Byla odeslána z adresy brandysko.cz@seznam.cz . Ve zprávě byl zkopírován můj článek o nové „vládní“ koalici ve městě tak, jak byl publikován. Pod článkem pisatel dopsal: „Co dodat! Rozkopané hnusné město, které snad někdo dá dohromady. Třeba generál.“  Podpis však chyběl. Co dodat, ptám se já?

Respektuji právo každého člověka na svůj názor. Nemusím s ním souhlasit, ale musím ho respektovat a také to dělám. Co však nikdy respektovat nebudu, je zbabělé a podlé štvaní bez podpisu. Pokud mám na něco názor, hájím ho, tak se za něj přece stydět nemusím. Jenomže ono to chce určitý díl osobní odvahy podepsat se pod svůj názor, který zrovna nemusí korespondovat s názorem většiny. A právě tato zbabělost mi vadí. Naprosto nechápu, proč se pisatel pod svůj názor nepodepsal, takhle dal totiž prostor ke spekulacím, kdo to vlastně psal, když navíc použil mail z oficiálních stránek města. Byl to někdo z radnice? Byl to sám generál? Nebo to byl jenom někdo, kdo využil oficiální adresy? Nevím. Vím jen, že to byl naprostý zbabělec, který se bojí snad i vlastního stínu.

S jeho názorem však nesouhlasím. Ono uváděné hnusné a rozkopané město dohromady nedá jen tak někdo, ani zmiňovaný generál. Ono totiž vůbec nejde o chtění, jde o peníze. A těch se nedostává.

Ano, náměstí je rozkopané a hnusné, ale dodělat se musí, spousta ulic je ve stavu jak z dob krále Klacka, ale na rekonstrukci jsou potřeba opět peníze a ty do rozpočtu samy nepřitečou, musí se usilovně shánět přes různé programy a granty. Ale také tím, že se s nimi bude ve městě dobře hospodařit. Že přestanou výběrová řízení vyhrávat stále stejné firmy, že se budeme muset porozhlédnout po lacinějších dodavatelích, třeba kancelářských potřeb pro radnici nebo po novém a lacinějším správci vodovodu a kanalizace. Není přece dobré, když se celých dvanáct let nemění smlouvy a jenom se lidem bezuzdně zdražuje, aniž by se hledala jiná cesta. Třeba jinou a lacinější firmu.

A tak s anonymním pisatelem mailu a velikým zbabělcem souhlasit nemohu. Město není armáda, nelze tady jenom vydat rozkaz, město je živý a velmi složitý organismus, ve kterém žije bezmála osmnáct tisíc lidí a nikdo nedokáže zázraky.

Ani generál!

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.