Město očima nezávislého člověka

Již ho skoro mají!

18.11.2012 09:48

Před nedávnem jsem upozornil na skutečnost, že premiérovi Nečasovi jdou po krku. A to v příspěvku „Chudák premiér Nečas“. Ne že bych premiéra Nečase litoval. Osobně se rozhodl zařadit se do smečky lovících a stát se vedoucím šedým vlkem. Když ke svému boku vzal schopnou lišku, uvidíme čeho všeho schopnou, vicepremiérku Peake, bylo téměř jisté, že po čase bude boj o moc. Snad jen šedý zákal mohl způsobit, že premiér neviděl, jak její spolek, později nazvaný LIDEM vznikl. Nedemokraticky, proti rozhodnutí voličů a účelově. Ne však v zájmu občanů.

Premiér přistoupil na to, vyhodit ministra dopravy V. Bártu. Z ministerstva, kde se nejlépe ztrácejí miliardy. Bárta za  několik týdnů ve funkci přiskřípl prsty dodavatelům a získal pro stát  (pro nás všechny) několik miliard..  Jak na něj. Sdělíme, že dal spolustraníkům-poslancům úplatek.Možná ano, možné ne. Je krásná pohádka pro děti jak čestný člověk dostane úplatek a jde si za něj něco koupit. A pak, po čase jde sdělit , že ho někdo uplácí. Přistupme na tuto pohádku. V. Bárta dal úplatek, co za to dostal ? ? ! Z kterého  státního tresoru vzal peníze na tento úplatek. Z vlastní peněženky! Kolik, ne tisíc, ale milionů dali nebo vzali jiní ?!  Ale ze státní peněženky!

Nyní další změna na tomto „zajímavém“ ministerstvu. A premiér si dovolí neuposlechnout předsedkyni LIDEM, Peake. Tak to ti premiére třeba položím vládu. Svou zaslouženou „pochvalu“ za 101. podpořené zákony od „spokojených“ již máme. Bude nás možná těšit mnoho let, možná celý život a třeba i naše děti. A nyní můžeme provést další tah. Vždyť se již vládě stejně potápí člun, takže raději pryč. Položíme vládu. Ke své spokojenosti ji již nepotřebujeme. A méně , dění sledující občan si řekne: ta Peake je dobrá, konečně položila Nečase. A to je výhoda pro příště.   Slepota je někdy neskonalá.

Pokud je premiér Nečas ještě chlap, měl by paní Peake říci ,že on rozhoduje s kým chce řídit tento stát. Protože strana LIDEM nikdy nepožádala voliče o zvolení a důvěru, nemá ani právo rozhodovat. Všechny členy vlády za strany LIDEM odvolávám.

Možná by opozice toto, konečně chlapské jednání, ocenila tím, že by se s premiérem dohodla na oboustranně přijatelném termínu nových voleb.

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.