Město očima nezávislého člověka

Josef Dašek dělá mrtvého brouka

16.06.2012 14:33

Místní organizace ČSSD ve Staré Boleslavi doporučila bývalému předsedovi Josefu Daškovi, aby odstoupil z funkce radního města a přestal hlasovat společně s koalicí. Hlavním důvodem tohoto postoje členů místní organizace byl rozpor mezi opozičním jednáním obou zastupitelů MO ČSSD ve Staré Boleslavi v zastupitelstvu a koaličním hlasováním Josefa Daška.

Místní členská základna sociální demokracie se zcela jednomyslně postavila do role tvrdé opozice.

Členové místní organizace dali radnímu Daškovi lhůtu k tomu, aby se vyjádřil, zda bude i nadále členem ČSSD a vystoupí z rady města nebo se rozhodne neuposlechnout doporučení místní organizace, do dne 15. června a v radě zůstane.

Během celého včerejška, tedy zmiňovaného data, neobdržel předseda MO ČSSD ve Staré Boleslavi Stanislav Huml žádný e-mail ani telefonát či SMS od Josefa Daška, ve kterém by mu sdělil, jak se v určené lhůtě rozmyslel.

Dnes, v sobotu 16. června ráno, jsem poslal se stejným dotazem Josefu Daškovi SMS. Až do 14,30 hodin, tedy do doby vzniku článku, se Josef Dašek neozval ani nijak nereagoval.

Jeho přístup a jednání budou proto členové MO ČSSD probírat na své řádné členské schůzi, která by se měla konat dne 28. června.

Pro připomenutí. V počátku tohoto volebního období, tedy ještě za předsednictví Josefa Daška, došlo k naprosto stejné situaci. Tehdy členská základna sociálních demokratů ve Staré Boleslavi doporučila svému členu a místostarostovi Bohumilu Javůrkovi, aby hlasováním v radě města doporučil na funkci vedoucí odboru životního prostředí Kateřinu Vaculovou, která se těšila přízni ČSSD.

Bohumil Javůrek však podpořil kandidáta ODS na tuto funkci, Ladislava Antončíka.  Choval se tudíž v přímém rozporu s přáním své mateřské organizace. Vzniklá roztržka nakonec vedla k odštěpení části ČSSD a vzniku zcela nové místní organizace. Tento stav trvá dosud.

Bývalý předseda Josef Dašek se svým členstvím v radě města chová tudíž naprosto stejně, jako kdysi Bohumil Javůrek, takže dochází ke stejné situaci, za kterou kdysi on sám Javůrka tvrdě kritizoval.

Tím, že se Josef Dašek předsedovi Humlovi ani mně neozval, lze předpokládat, že se svého členství v radě města vzdát nehodlá a tím se prakticky stal dvanáctým koaličním zastupitelem, čímž tuto koalici velice podpořil, zvláště poté, co jeden z členů ODS, Martin Vokurka, z této strany před nedávnem vystoupil.

Postoj místní organizace sociální demokracie ve Staré Boleslavi bude okamžitě po konání členské schůze zveřejněn na stránkách Brandýských novin.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.