Město očima nezávislého člověka

Josef Dašek skončil v ČSSD

04.11.2012 17:24

V sobotu 3.11.2012 jsme naposledy, přesněji počtvrté, přemlouvali, domlouvali a diskutovali s naším členem Josefem Daškem. Zastupitelem, zvoleným za ČSSD, chovajícím se v rozporu s programem ČSSD, solitérem, který bez souhlasu organizací ČSSD působících ve městě podporuje koalici ODS a TOP 09.

Organizace ČSSD přijala v průběhu letošního roku 2 usnesení, kterým Josefa Daška vyzývala k odstoupení z Rady města.  Marně. Odpovědí byl požadavek: „Vylučte mě z ČSSD.“ 

Zrušení členství je vážná věc. Trvalo téměř rok, než jsme k tomuto kroku dospěli a nebylo nám to vůbec příjemné. Naposledy jsme se pokusili přesvědčit Josefa Daška o škodlivosti jeho angažmá v Radě, jejíž některé kroky jsou diametrálně odlišné od názoru obou místních organizací ČSSD a od programu,  s kterým byla prezentována kandidátka před komunálními volbami. 

Výsledkem bylo jednomyslné rozhodnutí všech členů o ukončení členství Josefa Daška. V Radě města je s TOP 09 a ODS od samého počátku proti vůli všech členů ČSSD, s koalicí hlasuje bez přemýšlení jako poslušná opička, aniž by si mnohdy uvědomoval důsledky. Vzali jsme vážně jeho prohlášení, že ČSSD bude škodit a nezbylo nám nic jiného.

Chceme dělat politiku čitelnou a průhlednou, tedy transparentní. Ve prospěch obyvatel města. Mnohé kroky současného vedení radnice jsou spíše byznys projektem  (parkování, směny pozemků ve prospěch firem, koupě pozemků a stavby realizované s motivem utratit prostředky bez ohledu na prospěch). My u toho nechceme a nebudeme asistovat.

ČSSD ve městě posiluje. Oba předsedové místních organizací se ve shodě účastní schůzí obou organizací. Nemáme (a neměli jsme) žádné spory. Ukončení členství Josefa Daška bylo předem konzultováno i s členy druhé organizace.  Máme shodný názor.

Je nám líto ztráty člena. Ale stejně jako ve fotbale. Hráč, který dává úmyslně vlastní góly nemůže být v týmu postaven na hřiště. 

 

Mgr. Stanislav Huml

Předseda MO ČSSD Brandýs n/L. – Stará Boleslav

Zastupitel, poslanec PČR, člen poslaneckého klubu ČSSD

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.