Město očima nezávislého člověka

Josef Šalda, bývalý starosta Čelákovic, zemřel

28.09.2012 11:52

Dnes, právě na státní svátek 28. září, jsem se dozvěděl velmi smutnou zprávu. Bývalý starosta Čelákovic a mnohaletý zastupitel tohoto města již mezi námi není. Srdíčko jej zradilo.

S Josefem Šaldou jsem se znal po mnoho let. Dokonce jsem se s ním, kvůli mému článku v novinách, dostal do střetu. Bylo to v době, kdy starostoval. Na rozdíl od mnoha jiných starostů v regionu, naše město nevyjímaje, však naše vztahy neskončily na úrovni nepřátelství.

Prostě jsme se sešli, různé názory na dění ve městě si vyjasnili a nakonec se z nás stali přátelé. Vážil jsem si tohoto přátelství o to více, že Josef Šalda byl na jiné straně politického spektra nežli já, ale přesto jsme se dokázali vždy na řešení problémů dohodnout. A to bylo správné.

Poměrně často jsem navštěvoval rodinu Šaldových v jejich domě, u skvělé kávy a bábovky připravené paní Šaldovou, jsme řešili mnohé konfliktní situace ve městě. O dění v Čelákovicích jsem se po dlouhá léta tak intenzivně zajímal, že jsem tohle město, ač jinak lokální patriot Staré Boleslavi, vzal za své. I zásluhou Josefa Šaldy, neboť děním ve městě po dlouhá léta doslova žil.

Josefe Šaldo, nechť se vám tam nahoře daří dobře. Ať vás tam černí andělé netrápí tak, jak mnozí špatní lidé tady u nás dole na zemi. Budete mi scházet.

Vzdávám ze srdce čest vaší Památce.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.