Město očima nezávislého člověka

Jsou úředníci snad nadlidé?

01.03.2012 11:24

Parkování na brandýském náměstí před radnicí je vyhrazeno pouze vozidlům města, a pak těm, kdož vlastní parkovací kartičky. Veřejnost by před radnicí parkovat neměla. Stejně je tomu i na detašovaném pracovišti brandýské radnice ve Staré Boleslavi.

Problém je v tom, že lidé, kteří si potřebují na úřadech něco vyřídit, nemají kde zaparkovat. A to podle studie dopravy klidu, která se nyní projednává, bude počet parkovacích míst na náměstí ještě dost významně snížen.

Jenomže na vyhrazených místech před budovami radnic v obou částech města denně parkuje množství vozidel, která mají za oknem kartičku s povolením parkování. Pokud by se jednalo o vozidla Městského úřadu, je to v pořádku, ale ono se jedná i o soukromá vozidla úředníků a úřednic pracujících na úřadě.

Proč by měli tito úředníci, kteří jenom chodí do zaměstnání výhody při parkování oproti ostatním zaměstnancům podniků působících na obou náměstích? Jsou snad úředníci jiní lidé, jsou snad jiní řidiči, nežli občané, kteří také pracují na náměstích, ale žádné parkovací kartičky nemají?  Jsou naprosto stejní!

A tak by tito úředníci neměli mít právo na vydání parkovacích kartiček a měli by si hledat místo k zaparkování stejně jako každý normální, neúřednický, občan. Nejsou žádným voleným orgánem, nejsou zástupci lidu, jsou pouze zaměstnanci, jako každý jiný. A proto by měli mít naprosto stejná práva a povinnosti jako každý jiný, a to bez privilegií.

Nebo jsme už zase v době, kdy státní, potažmo městský, úředník je něco víc?

Doufám, že ještě nikoliv. Tak jim tato privilegia netrpme. Křičme a nadávejme, aby si dámy a páni úřednice a úředníci uvědomili, že oni slouží za naše peníze nám, občanům této republiky, a nikoliv my jim. A bez privilegií!

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.