Město očima nezávislého člověka

Kamiony by se do města už vrátit neměly

23.05.2012 11:41

V srpnu by měly být konečně otevřeny mosty mezi Brandýsem a Boleslaví. A protože se jedná o komunikaci druhé třídy, patřící kraji, je určena i pro těžkou kamionovou dopravu. Vzhledem k profilu silnice v Brandýse, ale především k velmi úzkému profilu vozovky u boleslavské brány, která průjezdy těžkých kamionů velice trpěla, stejně jako oba kostely, již delší dobu město vyvíjí snahu, aby se kamiony do města i po otevření mostů již nevrátily.

Podle posledních informací zástupci města jednají jak s krajem, tak i s ministerstvem dopravy a vypadá to, že průjezd kamionů z Brandýsa do Boleslavi bude omezen dvanácti tunami. Do této hmotnosti se vejdou zásobovací vozidla, ale opravdu velké kamiony již nikoliv, a tak se zdá, že kamiony již město obtěžovat nebudou.

Horší to s nimi bude po dokončení revitalizace náměstí, protože tam byl kraj neoblomný, a tak se zřejmě kamiony v vrátí do Jilemnického ulice, a to ve směru z náměstí dolů z Brandžováku. V opačném směru by kamiony měly jezdit po Kralupské ulici.

Není však vyloučeno, že při dalších investičních akcích, které by průjezd kamionů Kralupskou ulicí načas vyloučily, musely by se vrátit do Jilemnického ulice v obou směrech a doprava by byla usměrněna dopravními značkami o přednosti.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.