Město očima nezávislého člověka

Kašna se nám zatraceně prodraží

25.10.2012 09:46

Kašna na náměstí, především její technologická část, potřebuje údržbu a servis. Proto rada města rozhodla, že uzavře smlouvu se společností ISPRA z Prahy 6 na údržbu a servis kašny.

Podle této smlouvy bude firma provádět pravidelně údržbu a servis třikrát měsíčně, což znamená po každých deseti dnech. Navíc bude muset kašnu zazimovat a na jaře opět uvést do provozu. Za tuto činnost bude náležet firmě částka 11.400 Kč bez 20 % DPH za údržbu a částka 8.500 Kč bez DPH za zazimování a opětovné uvedení do provozu.

V zápisu z jednání rady města se neuvádí, zdali bude částka 8.500 Kč bez DPH pouze jednou za rok nebo dvakrát za rok, jednou za zazimování a jednou za zprovoznění na jaře. Podle zápisu jsem však dospěl k názoru, že se bude jednat pouze o jedinou částku.

Podle této smlouvy bude tudíž město platit za údržbu a servis ročně s DPH částku 164.160 Kč a za zazimování částku 10.200 korun s DPH. Za rok nás tudíž vyjde tento servis a údržba, bez započítání jakýchkoliv eventuelních náhradních dílů či nákladů za elektřinu a vodu, na 174.364 korun.

To znamená, že s náklady na elektřinu nás kašna vyjde přinejmenším na dvě stě tisíc korun za rok. To už jsou pěkné peníze. A navíc nepůjdou do kapsy žádné místní firmě či odborníkovi, ale firmě z Prahy. Domnívám se, že by se ve městě určitě našel nějaký odborník, který by si s údržbou a servisem poradil stejně dobře jako pražská firma a navíc by odváděl daně ze zisku do městské pokladny. Takhle půjdou daně do kasy Prahy.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.