Město očima nezávislého člověka

Kaštanová ulice se konečně dočká rekonstrukce

16.09.2013 18:12

V Kaštanové ulici v Brandýse je vozovka špatná, lze říci, že je přímo v havarijním stavu. Je totiž jenom provizorně opravená po předchozí rekonstrukci kanalizace. Město mělo již delší dobu v plánu v této ulici kompletní rekonstrukci vozovky a nyní se již vypisuje poptávkové řízení na dodavatele akce na opravu komunikace.

Nová vozovky by měla být z asfaltobetonu o šíři 6 m a v některých jejich částech bude rozšířena o parkovací stání. Mělo by být široké 2,2 m a mělo by se tam vejít až osm vozidel. Současně s vozovkou se bude stavět nový chodník včetně obrubníků s nášlapem vysokým deset centimetrů podél rodinných domů, ke kterým budou vybudovány i vjezdy. Chodníky by měly být ze zámkové dlažby.

Protilehlý chodník by měl být nižší, a nášlapem pouhých tří centimetrů, to proto, aby se zde mohla vybudovat kolmá parkovací stání. V Kaštanové ulici bude tak celkem 212 m2 chodníků a 1.171 m2 nové vozovky. Práce by zde měly započít ještě letos, rada města počítá s říjnem až listopadem. Rada mě rozhodla, že obešle výzvou tři firmy ze svého seznamu, které by měly poslat své nabídky do 16.9., kdy by se ve 13in měly obálky otevírat radou města jmenovanou komisí.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.