Město očima nezávislého člověka

KDO JE ODRBÁVÁN ?

17.07.2014 16:55

Ústava a Listina základních lidských práv nám říkají, že jsme si rovni. Hezky psané pohádky kde snad jen Ústavní soud mohl říci, že ruší  název pohádky.

V ekonomické části je to přímo pod patronací různých ustanovení. Proto si na nadpisem položenou otázkou můžeme odpovědět – zaměstnanci. Například, jak se vyplácí nemocenské zaměstnanci a jak poslancům. Nebo kolik si dá nákladů do odpisu zaměstnanec a kolik šikovný podnikatel. Může si zaměstnanec vymyslet náklady?  Takže je prokázáno, že zaměstnanec v poměru k příjmu platí nejvyšší daně. Je jich také nejvíce. Ostatní – pochopitelně- tyto skutečnosti odmítají. Ti co hrají férově, řeknou, ano mám lepší možnosti ale ustanovení mi to umožňují.

 

Před lavinu se odvážně postavil poslanec Huml a řekl nahlas pravdu. Jsou věci, kde se s panem Humlem asi neshodnu. Ale v tomto případě mohu jen říci – pravdivý pohled na věc. Jedná se plátkyni daně Kvitovou a spol.. Odebrání občanství by bylo moc ale poukázat na vztah ke své zemi je správné Osobně si myslím, že její placení daně v Monaku, raději než v ČR, není její nápad. Podlehla svým rádcům (kteří ji potřebují) , kteří poukázali, že i jiní tam odvádějí své peníze. Jsou to ti kteří by určitě nestrádali když by zde zaplatili o pár desítek tisíc více na dani. Zaměstnanci se takto chovat nemohou.

Potěší mne, když se dovím, že náš sportovec dosáhl světového úspěchu ale zarmoutí mne, když je hamoun a své peníze raději dá do zahraničí. KOHO PODPORUJE?  Představuji si jak tento sportovec má v ČR domek ve kterém vznikl požár. Volaní hasiči sdělí, že se o čtvrt hodinky  opozdí. Jsou přece placeni z daní místních daňových poplatníků. Zatím mohou zaskočit ti z Monaka. Je mi líto, že nejsme mistři světa ve fotbale. Ale bez problému si počkám na další termín. Když nebudou pracovat popeláři, zdejší plátci daně, (nejsou mistři světa) tak budu mít velice nepříjemný problém. Tak proč být „malým“ a  „sedat si na zadek“ před mistrem. Važme si. Ale jednejme jako rovný s rovným i v daňových záležitostech.

Přál bych si více skvělých sportovců ale s dobrým vztahem ke svému národu a jeho občanům.

 

Pan Huml zaslouží od všech řádných plátců daní pochvalu za risk přednést pravdu – poukázat  i na morální kvality. Škoda, že je nevidí i ti, kteří mají jít příkladem.

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.