Město očima nezávislého člověka

Kdo se nás tak bojí?

27.08.2014 12:03

Poprvé, od roku 1990, kdy se konaly první svobodné komunální volby, se před městem objevil veliký plakát s čelem kandidátky jedné ze stran, která usiluje o přízeň voličů. A jako na potvoru to nebyla ani ODS, která byla z minulosti zvyklá na válcování všech ostatních, nebyla to ani TP 09, jejíž billboard s předsedou Schwarzenbergem byl kdysi umístěn ve městě protiprávně, ale byla to právě levicová ČSSD.

Práce zastupitelů sociální demokracie v tomto volebním období při veřejných jednáních, jejich boj za občany města, vystupování proti veškeré zvůli vládnoucího establishmentu, publikační činnost i ostatní akce, názory a prosazování čistého, otevřeného města bez korupce, to vše ze sociální demokracie učinilo velkého soupeře vládnoucích stran.

Na argumenty opozičních zastupitelů z ČSSD vládnoucí strany odpověď neměly, nemohly mít, neboť tvrzení sociálních demokratů vyjadřovalo téměř stoprocentně názory občanů, a tak současné koaliční strany přemýšlely, jak ČSSD před občany ponížit, zesměšnit, ztrapnit. A tak, snad u vědomí řidiče Smetany a jeho tykadel, vymyslely, a to buď tyto pravicové strany samy, nebo někdo z jejich příznivců, co udělat, aby kandidáti ČSSD na billboardu zesměšnily. A přimalovaly knírky. Nikoliv kníry pěkně zakroucené nahoru, jaké si maluje naše olympijská vítězka, ale knírek ala Hitler.

Ten, kdo si na to, aby knírky přimaloval, musel zajistit přinejmenším zvedací plošinu, a bylo by zajímavé sledovat, kdo tuto možnost vůbec má, si ani neuvědomil, jakou medvědí služby svých chlebodárcům udělal. Hitler a jeho nacismus byl představitelem moci, která občanům neříkala vůbec nic. Namísto objektivních informací, měl svého Goebelse. (Na notebooku mi nejde přehlasovat o, takže podle německého pravopisu lze přehlasované „o“ nahradit takto. To jen pro ty, kdož by si mysleli, že nevím, jak se tento nacista píše. V.K.)

Současné vládnoucí strany včetně dvou trabantů (Pro neznalé – trabant v překladu znamená nohsled. V.K.) jsou právě ty, které se snaží občanům neříkat vůbec nic. Stejně jako kdysi v Hitlerovském Německu vládla korupce jako hrom, i u nás ve městě vládne. To znamená, že ten, kdo si dal takovou práci a knírky přimaloval, buď naprosto nezná historii, anebo je natolik hloupý, že ho nic jiného přimalovat nenapadlo.

Čin řidiče Smetany byl vtipný, knírky ala Hitler jsou ubohé. Osobně jsem rád, že si někdo dal tu práci. Znamená to jediné. Nejsme nýmandi, ČSSD je stranou, které se především pravice bojí, alespoň u nás ve městě. A bojí se právem! Pokud se občané města rozhodnou, že budou konečně chtít lepší, otevřenější a opravdu přívětivé město ke svým občanům, zvolí nás. Knírek sem, knírek tam.

Konečně, i namalovaný knírek olympijské vítězky se stal módou. Potom si jej začaly malovat i další závodnice. Kdo ví, zdali se i tento knírek nestane podobnou záležitostí.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.