Město očima nezávislého člověka

Kdy se rozeběhne druhá etapa rekonstrukcí ulic?

09.01.2013 10:57

Za posledních šest let se v obou částech našeho města zrekonstruovala již řada ulic. Popravdě řečeno k opravě ulic a místních komunikací došlo až poté, co proběhla vlna prodejů obecních bytů a zisk byl použit právě na ulice a silnice.

Řada ulic a oblastí však na rekonstrukce ještě čeká, mnohdy se jedná o místa, kde se jakoby zastavil čas. Není tam kanalizace, jezdí se po hliněných cestách a v zimním nebo deštivém období aby lidé měli  jenom džípy, s normálními vozy je tam průjezd velmi obtížný.

První  etapa rekonstrukcí ulic a místních komunikací se pomalu nachýlila ke konci, o tom kterých ulic a oblastí se týkala  jsem už psal. Nyní by měla  započít etapa druhá, a opět se vybíraly ulice podle důležitosti.

Tady je jejich seznam. Jedná se o ulice: Dělnická, Družstevní, Janáčkova, Josefa Kožíška, Na Sádkách I, Na Sádkách II, Na Tvrzi, Spořilov – napojení na ulici Slunečná, U Parku,

U Vodárny, Zahradní, Benátecká, Březinova, Sportovní, Žižkova, U Špejcharu, U Cihelny a Spořilov II. – slepá ulice.

V tomto  seznamu mi ale  chybí oblast ve Staré Boleslavi, která se místními starousedlíky nazývá Vagonky. Namísto někdejších vagónů, ve kterých bydleli nejchudší lidé z města, je dnes vilová čtvrť s nádhernými domy a zahradami. Jenomže to je vše. Není kanalizace, veřejné osvětlení je spíše k smíchu a projet, projet se tam téměř nedá.

Vzhledem k neutěšenému stavu státního  rozpočtu a k dalšímu snižování přídělu peněz městům a obcím, není jisté, kdy se i tato druhá etapa rekonstrukcí ulic rozeběhne. Pokud to bude ještě letos, bude patřit současné koalici můj velký dík, bylo by to totiž jedno z mála opatření této radnice, které mají plnou podporu i opozice.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.