Město očima nezávislého člověka

Kéž se vláda zpět k tobě navrátí, ó lide český!

29.12.2012 11:57

Jsme svědky neskutečné frašky v podání vlády. Máme premiéra, který mi čím dále více připomíná kašpárka, který skáče jak jiný píská s jedinou touhou – vydržet u přeplněného korýtka tak dlouho, jak jen to jde.

Máme ministra financí, který v rozporu se všemi opravdu erudovanými ekonomy, stále víc a víc potápí ekonomiku. Neumí, či spíše nechce, skutečně šetřit tam, kde by měl, zato čím dál víc lidí vrhá do chudoby. Zvedat daně by uměla i cvičená opice, ale i ta má, na rozdíl od Kalouska, alespoň jakés takés sociální smýšlení, protože je nucena žít v houfu. Kalousek si létá kdesi ve výšinách.

Máme ve vládě lidi, které nikdy nikdo nevolil a volit nebude. Karolina Peake je věrným obrazem současných politiků. Nesmírně ambiciózní, neznalá ničeho, ale drží se u moci a tím i u peněz vší silou.

Daně se zvedají, platy obyčejných lidí nerostou, naopak, v mnoha případech se snižují a o důchodcích či zdravotně postižených ani nemluvě. Zato soudci, žáby na prameni, které už ani nevědí, že existuje něco jako právo, natož pak spravedlnost, a tyhle žáby na prameni se neštítí vyhrožovat, že jestliže se jim nezvedne plat tak, jako oni chtějí, budou žalovat stát. A protože by soudili opět ti samí, jak by to dopadlo, víme všichni.

Politici, další vyžírkové, stačí jen někdy sledovat průběh jednání v parlamentu a normální člověk, který je musí živit chcačky nechcačky, vidí, jací mameluci nám vládnou. A tihle šašci si sami sobě opět zvedli platy. Napříč politickým spektrem. Jedním slovem fraška, kdyby to vše nebylo k pláči.

Máme poprvé přímou volbu prezidenta a opět to  není nic jiného  nežli fraška, musíme být celému světu pro smích. Namísto prezidenta, který je podepsán pod největším tunelem v historii Země české – kuponovkou a který je tak nabubřelý, že mu ani nevadí sbalit pero v přímém přenosu, se nám do tohoto křesla a funkce kladeče věnců bez větší pravomoci, cpe bolševik, který do partaje vlezl jen kvůli kariéře. A je u nás dost lidí, kteří tuto nevýznamnou šedou myš, ovládanou zvenčí, budou i volit.

Pokud vůbec volba bude, další figurka, Okamura, se nedokázal smířit s tím, že byl z volby vyřazen, i když má pravdu v tom, že ministerstvo vnitra neumí počítat a nezná základy matematiky. Co také můžeme chtít, když mu vládne taxíkář, že? A ti kandidáti, kteří již dlouho před volbou prohlašovali, že by v případě jejich zvolení, nectili Ústavu a nejmenovali by vládu vzešlou z demokratických voleb, by vůbec kandidovat neměli.

A máme tu i pár studentíků, které oblbnul ambiciózní kantor a kteří zřejmě vůbec nevědí, že existuje něco jako volby a jejich výsledky, které se musí respektovat, protože jenom ty vyjadřují vůli lidí, kteří přišli k volbám. A kecy, že jich bylo málo, a proto volby dopadly tak, jak dopadly, jsou opravdu jenom kecy. Přijít mohli všichni.

Kdyby se jich tolik nevšímala naše až bolševicky provládní veřejnoprávní televize, dávno by po nich neštěkl ani pes.

Příští rok nás opět, zásluhou zločince a odsouzeného korupčníka, protože zákon prošel jen díky jeho hlasu, uvrhne do větší bídy. Vládní koalice, kterou dnes již nechce téměř devadesát procent lidí, podle různých průzkumů, si prosadí vše, co si Kalousek umane. To bylo řevu v jeho podání, že musí ožebračovat lidi, aby dodržel slib, že dluh nebude nad 3 % HDP a najednou si prosadí svinstvo církevních restitucí, které dají především katolíkům takové majetky, které nikdy neměli, ani před reformami Josefa II. a rázem je dluh nad 5 % HDP, a to mu nevadí? Co asi z nich Kalouskovi a jeho kumpánům zbude za nehty?

V této zemi nevládne lid, dle Ústavy, vládne nám banda zločinců, které si idiotský a sebezničující národ zvolil, byť se na tom podepsal i kuponář a zloděj per Klaus, když nepověřil vítěznou stranu ve volbách sestavením vlády. Prý nemá dost hlasů, jenže pravda byla jinde, co kdyby se ta děvka prodejná – VV nechala koupit a šla by do vlády se socany? To přece nemohl připustit.

Příští rok se nezmění vůbec nic, jenom opět zchudneme. Budeme to muset vydržet, a pak, až přijde rok 2014, pak se snad zablýskne na lepší časy a vláda věcí tvých se zpět k tobě navrátí, ó lide český.

Snad.

Vladimír Kapal  

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.