Město očima nezávislého člověka

Kina přicházejí o diváky, my ho budeme digitalizovat

19.05.2014 10:22

Nedávno proběhl v televizi rozhovor s provozovatelem - nájemcem městského kina v Karlových Varech a jedním z představitelů města. Z rozhovoru vyplynulo, že i přes konání filmového festivalu v tomto městě, je městské kino natolik ztrátové, že bude uzavřeno. Úbytek diváků v kinech je nejen celorepublikový, ale i celoevropský a možná i celosvětový jev. Lidé stále více dávají přednost sledování filmů v pohodlí domova z DVD, nežli aby šli do stále dražšího kina.

Naše město, na rozdíl od Karlových Varů, jde opačným směrem. Byť je kino pronajato a veškeré zisky, mimo nájemného, jdou provozovateli, byl schválen nákup digitálního promítacího zařízení za 3,5  milionu korun z rozpočtu města. Nyní rada města schválila a jmenovala vítěze veřejné soutěže na zástupce města při veřejné soutěži na dodavatele digitálního filmového zařízení.

Vítězem se stala společnost eCENTRUM a.s. z Prahy 7. Za vypsání a administraci výběrového řízení byla smluvně dohodnuta odměna ve výši 42.350 Kč včetně DPH. Jenomže to není všechno. Jak je u podobných záležitostí a smluv zvykem, je ve smlouvě uvedena i hodinová sazba ve výši 1.200 Kč bez DPH za veškeré činnosti, které nejsou ve smlouvě uvedeny. A tak se stává docela běžně, že konečná cena, kterou město za tuto činnost zaplatí, je mnohdy i více než dvojnásobná.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.