Město očima nezávislého člověka

Klasika dnešní doby – končí živnostnice

18.07.2013 11:22

Rozpočtová opatření páně Kalouska dopadají tvrdě na český lid. Čím více chtěl Kalousek šetřit státní rozpočet vydíráním lidí různými daněmi, tím více stát vyhazoval za nesmyslnosti. Průvodním jevem těchto opatření bylo ožebračení národa, snížení jeho koupěschopnosti a razantní omezení spotřeby většiny lidí. Pocítili to nejvíc živnostníci ve všech oborech, kterým se rapidně snížily příjmy, proto v loňském roce skončilo nejvíce malých firmiček v historii samostatné ČR.

Dne 29.4.2003 uzavřelo město smlouvu o nájmu nebytových prostor o výměře 11m2 v areálu Na Dolíku ve Staré Boleslavi se živnostnicí za účelem poskytování kosmetických služeb. Následně byl uzavřen dodatek k nájemní smlouvě upravující výši nájemného a záloh na služby a poté další dodatek, který upravoval smluvní pokuty. Nájemní smlouvy byla uzavřena na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou. Nájemné pro letošní rok činí 4.547 Kč.

Dne 26.6. obdržel odbor majetku města od nájemnice a kosmetičky Dany Caltové výpověď z nájmu a od 1.7. začne běžet tříměsíční výpovědní lhůta. Nájemní poměr tak skončí datem 30.9.2013.

Rada města rozhodla o zveřejnění záměru na pronájem tohoto nebytového prostoru za minimální nájem 500 Kč plus DPH za 1 m2 a rok. Záměr bude zveřejněn na oficiální úřední desce města a na webových stránkách.

Ukončení podnikání v oblasti služeb je celkem pochopitelné, lidé dávají stále více peněz za bydlení a za živobytí, a tak drasticky omezují výdaje všude tam, kde to není nezbytné k životu a služby kosmetičky patří k těm, které si lidé musejí odpustit. Totéž však platí i o dalších činnostech, například o kultuře, kde kvůli vstupnému chodí na kulturní akce stále méně zájemců, pokud se nejedná o takové akce, kde se vstupné neplatí, tam je vždy plno.

Pronájem volných nebytových prostor určených k podnikání tak začíná být v poslední době problémem, objevuje se totiž stále méně zájemců a navíc mnoho podnikatelů, převážně těch drobných, kteří se ještě snaží vydržet, uvažuje o tom, že svou činnost ukončí, protože je neuživí. I to je klasický obraz těchto dnů.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.