Město očima nezávislého člověka

Koalice odkryla tvář a byla to fraška

08.06.2012 11:53

Tak se nám zase jednou předvedla naše slavná koalice ve své plné kráse. V plné nahotě se ukázalo, jak se dívá na veškeré návrhy opozičních zastupitelů a to, co předvedla, se nedá jinak nazvat nežli fraškou. 

Před veřejným zasedáním zastupitelů mě oslovil majitel nemocnice Petr Švikovský, spolu s vedoucím lékařem a ředitelem nemocnice Miloslavem Kadlecem, abych navrhl na pořad jednání zastupitelů bod, který tam nebyl zařazen, a to situaci ve financování brandýské nemocnice ze strany VZP. Zároveň mě žádali, abych navrhl tento bod hned na začátek zasedání. 

Tudíž jsem tento bod navrhl zařadit do programu schůze s tím, aby byl zařazen hned na druhé místo programu. Došlo ke hlasování. Pro můj návrh hlasovala celá opozice, tedy osm zastupitelů, proti bylo dvanáct zastupitelů, tedy naprosto celá koalice. V té době chyběla jedna zastupitelka. Můj návrh přijat nebyl. 

Okamžitě po hlasování však tentýž bod navrhl starosta Ondřej Přenosil. A ejhle, tentokrát hlasování dopadlo tak, že devatenáct zastupitelů pro zařazení nemocnice do programu jednání hlasovalo, pouze jeden, místostarosta Jiří Nekvasil byl proti tomuto bodu. 

Opozice se tedy ukázala jako konstruktivní, neboť se jednalo o velmi závažný problém, takže opět hlasovala pro. Ale celá koalice, až na místostarostu Nekvasila, tentokrát hlasovala též pro zařazení bodu na jednání. A proč? No, protože návrh nepodal opozičník Kapal, ale vůdce koalice starosta Přenosil. 

Na tomto příkladu se zcela jasně ukázalo, jakým způsobem funguje městská koalice. Ať už kdokoliv z opozice podá jakýkoliv návrh, byť byl sebelepší, koalice jej prostě smete. A protože koalice vždy, jako jeden muž, hlasuje pro návrhy rady města, skutečnost je taková, že fakticky řídí naše město sedm lidí, a to ještě z nich mají nejdůležitější slovo pouze tři lidé, starosta a jeho dva místostarostové. Stačí se jenom podívat a pozorně číst zápisy z jednání rady města. Vždy jsou návrhy zmiňovaných tří lidí zbytkem rady stoprocentně podpořeny. 

V sedmnáctitisícovém městě je to tragické, když je řízeno de facto třemi lidmi, kteří si s městem dělají, co chtějí. 

O  stavu nemocnice, ale i ostatních důležitých bodech jednání zastupitelů, budu postupně, jak čas dovolí, psát další články, aby se veřejnost mohla seznámit s tím, co ji čeká.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.