Město očima nezávislého člověka

Koalice prosadila i přijetí rozpočtu Tommi Holdingu

26.03.2013 16:54

Součástí rozpočtu města je i rozpočet správce bytového fondu a nebytových prostor v majetku města. Od nájemníků vybere firma 12.630.840 Kč.

V přiloženém seznamu nákladů se opozičním zastupitelům nezdály některé položky průhledné a požadovali, aby se rozpočtu firmy Tommi Holding věnovalo více času a její rozpočet se probral, například při pracovním zasedání zastupitelů, velmi podrobně.

V rozpočtu firmy se opětovně objevily různé částky na opravu stejného domu, přičemž letošní náklady byly daleko vyšší. Vysvětlení podal starosta Přenosil, a to tím, že loňské náklady nebyly vyčerpány, práce nebyly provedeny a peníze se přesunuly do roku letošního a navýšeny.

Rozpočet firmy je velice rozsáhlý a podle opozičních zastupitelů velice nepřehledný bez vysvětlení mnoha položek nejsou schopni odpovědně hlasovat. Návrh opozice však přijat nebyl a hlasovalo se o rozpočtu Tommi Holding v předloženém materiálu. Pro přijetí tohoto rozpočtu bylo všech dvanáct koaličních zastupitelů, čtyři opoziční zastupitelé se zdrželi a pět bylo proti včetně mne.

Svědčí to o jediném, opozice s takto předloženým a nepřehledným rozpočtem nesouhlasila a koalice si opět, jak je jejím zvykem, silou dvanácti hlasů prosadila svou.

Firmě Tommi Holding bude vbrzku končit smlouva s městem a v jednom z posledních zápisů jednání rady města se objevilo, že bude vypsána veřejná soutěž na správce bytového a nebytového fondu města. Uvidíme, zda se správce opět stane Tommi. Osobně jsem naprosto přesvědčen, že tomu tak bude.   

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.