Město očima nezávislého člověka

Koalice se bojí veřejnosti, jako čert kříže!

20.06.2013 10:51

Opozice, především zastupitelka Ivana Peterová – Čierná, opakovaně požaduje, aby veřejná zasedání zastupitelstva byla přenášena on line na internetu. Důvodem je, jak uvedla, že na zasedání se nemohou dostavit občané města ve větší míře vzhledem k omezené kapacitě zámecké kaple.

Na dřívější návrhy reagovala místostarostka Nina Nováková tím, že by se mohlo město dostat do konfliktu se zákonem, především na ochranu osobnosti. Nepomohla ani má opakovaná námitka, že v Čelákovicích se zasedání přímo přenášejí již několik let a nic se nedělo.

Před nedávnem vydal Nejvyšší správní soud usnesení, ve kterém se městům dala možnost, pokud to bude schváleno zastupitelstvem, zasedání beztrestně na internetu přenášet. I z tohoto důvodu svou žádost přednesla Ivana Peterová - Čierná ve středu 19. června znovu.

A opět, jako už několikrát předtím, dvanáct koaličních zastupitelů pro tento návrh ruku nezvedlo. Část z nich byla přímo proti návrhu, ti zbabělejší se hlasování zdrželi, což je ovšem naprosto stejné, jako kdyby hlasovali proti, protože opozice měla pouze devět hlasů pro internetové vysílání on line.

Zastupitel a poslanec Stanislav Huml proto navrhl, aby se na internetu zveřejňoval videozáznam, který se ze zasedání pořizuje a sporné okamžiky by se daly vyretušovat. Jenomže rada města, za podpory nohsledů z řad koaličních zastupitelů, se tak obává veřejné kontroly způsobu jejího chování a jednání, že ani tento návrh nepodpořila. Opět pro něj bylo pouze devět opozičníků.

Co z nechuti především rady města a tím pádem i celé koalice vyplývá? Mají z veřejnosti strach, obávají se, že dnes, kdy internet využívá stále více lidí, a to i dříve narozených, by se mnoho obyvatel města mohlo přesvědčit jak vypadají jednání zastupitelů pod taktovkou této koalice. A toho se bojí, moc se toho bojí, řekl bych, že staré přísloví zde platí doslova. Bojí se lidí jako čert kříže. A proto, dokud bude u vesla tato koalice a rada města, lidé se na internetu přenosu ze zasedání zastupitelů nedočkají.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.