Město očima nezávislého člověka

Koaliční dohoda uzavřena

26.10.2014 09:41

Na Melicharce se slaví. Tři sdružení,  Naše dvojměstí, Podpora občanů a Hnutí pro sport, uzavřely a podepsaly koaliční dohodu a chystají se vládnout městu. Dohromady mají 12 zastupitelů, k většině stačí 11 hlasů.

Starostou bude ing. Vlastimil Picek, emeritní generál AČR a bývalý ministr nečasovy vlády, dva místostarostové budou z ND (nebude to kupodivu lídr) a jeden z PO (druhý voják v záloze ing. Jiří Vojta). Rada bude sedmičlenná, 4 zástupci z Našeho dvojměstí, 3 z Podpory občanů. Zástupce sportovců v radě nebude.

Obě klíčová sdružení prohlašují, že našla programovou shodu a chtějí otevřenou radnici. Od nás očekávají opoziční práci. Té jsme připraveni se ujmout. 

Vyjádřil jsem podporu Našemu dvojměstí, pochybnost o ryzích úmyslech Vlastimila Picka a nové koalici popřál hodně štěstí. Jsme (oba zastupitelé ČSSD) připraveni podpořit všechny návrhy, které budou ku prospěchu města. 

Necháme vedení města 100 dní hájení a budeme jen tiše doufat v lepší hospodaření a chování radních.

A tady oficiální sdělení:

Vážení spoluobčané,

rádi bychom vás informovali, že dnes odpoledne představitelé spolku Naše dvojměstí, hnutí Podpora občanů a hnutí Pro sport a zdraví podepsali koaliční smlouvu o spolupráci ve vedení města Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi. Koaliční partneři subjektů budou mít ve 21 členném zastupitelstvu 12 mandátů. V sedmičlenné radě města obsadí Naše dvojměstí čtyři místa, Podpora občanů tři. Koaliční partneři se zároveň dohodli, že hnutí Pro sport a zdraví má po celé funkční období právo se účastnit jednání rady města s hlasem poradním. Na starostu města Koaliční partneři navrhují pana Ing. Vlastimila Picka (Podpora občanů), na prvního místostarostu pana Hynka Homolku (Naše dvojměstí), druhého místostarostu pana Mgr. Petra Kváču (Naše dvojměstí) a na pozici neuvolněného místostarosty pana Ing. Jiřího Vojtu (Podpora občanů). V radě města, kromě výše jmenovaných, dále zasednou pan Ing. Zdeněk Adámek (Naše dvojměstí), Bc. Jan Jirovský (Naše dvojměstí) a Miluše Zahrádková (Podpora občanů).Uvedené personální návrhy podléhají schválení ustavující schůze zastupitelstva města. Jednání vedoucí k uzavření koaliční dohody byla věcná, s důrazem na společné cíle, jejímž prvotním je otevřená a vstřícná radnice.

Všichni koaliční partneři jsou rozhodnuti změnit zaběhlé způsoby a neignorovat konstruktivní návrhy všech zastupitelů, a to vždy ve prospěch našeho města.

Stanislav Huml

 
Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.