Město očima nezávislého člověka

Konečně byl zvolen kontrolní výbor

18.12.2014 10:27

Na ustanovujícím veřejném zasedání je dle protokolu zvoleno nejen vedení města, tedy starosta a místostarostové, ale i předsedové dvou výborů zastupitelstva, finančního a kontrolního, ale i jejich členové. Zatímco vedení města i celý finanční výbor zvolen byl, u volby členů velice důležitého kontrolního výboru se tehdy jednání zadrhlo. Na návrh zastupitelky Niny Novákové (TOP 09) byla volba členů kontrolního výboru přerušena do dalšího konání veřejného zasedání zastupitelstva. Důvod byl zcela prostý. Každý navrhovaný kandidát do tohoto výboru, stejně, jako do výboru finančního, musí s kandidaturou a následnou volbou zastupitelů souhlasit.

A to byl kámen úrazu, jak se ukázalo při včerejším druhém veřejném zasedání zastupitelstva., které se konalo ve Staré Boleslavi. Poprvé totiž nebyl na jednání zastupitelů přítomen kandidát do kontrolního výboru za TOP 09, bývalý místostarosta Jiří Nekvasil, a tak se muselo s volbou počkat.

Do kontrolního výboru byli nominováni a zvolení nezastupitelé Jiří Jergl, Václav Slabý, Jaroslav Jeřábek a nakonec i Jiří Nekvasil. Z řad zastupitelů byl do kontrolního výboru zvolen Vladimír Kapal a bývalý starosta Ondřej Přenosil (ODS). Bývalý člen ODS a nástupce zvolené, ale odstoupivší Ivany Osuské, Miroslav Emr, navrhoval jako člena kontrolního výboru bývalého radního na kandidátce nezávislých Josefa Daška, ten ale zvolen nebyl.

Jen pro připomenutí, předsedkyní kontrolního výboru byla již na minulém veřejném zasedání zastupitelstva zvolena zastupitelka za KSČM Zdeňka Hajleková. A malá perlička nakonec. Zatímco všichni zastupitelé respektovali, že by v kontrolním výboru měly být zastoupeny strany a hnutí uspěvší ve volbách a hlasovali v rámci tohoto nepsaného, byť dodržovaného pravidla, zástupci ODS a TOP 09 při hlasování některé kandidáty nepodpořili. I to svědčí o přístupu těchto stran k politice ve městě.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.