Město očima nezávislého člověka

Konečně se v zakázkách města objevuje častěji místní firma

16.07.2013 12:04

V Mateřské školce v Dvořákově ulici ve Staré Boleslavi bylo nutno zateplit budovy. Proto bylo vypsáno poptávkové řízení na veřejnou zakázku malého rozsahu na akci „Oprava a zateplení části dvorní fasády budova školky.“

Poptávkou bylo obesláno celkem šest firem, které byly tentokráte v zápisu všechny řádně uvedeny, což není pravidlem. Jedna z firem však v průběhu řízení zaslala radnici dopis, ve kterém oznámila, že ze soutěže odstupuje, a tak cenové nabídky hodnotila komise dne 17.6. pouze z pěti nabídek firem.

Nejnižší cenu nabídla firma Komorous ze Staré Boleslavi, která za provedení práce požadovala 640.429 Kč včetně 21 % DPH, čímž v soutěži zvítězila. V tomto případě zápis z jednání rady města obsahoval opravdu všechny náležitosti, to znamená, že u všech pěti firem bylo v zápise uvedeno i to, jakou cenu za práce požadovaly. To znamená, že veřejnost si může zkontrolovat, zdali při eventuelním dodatku a navýšení ceny, nepřesáhne nakonec cena vítězné firmy cenu, kterou nabídla druhá firma v pořadí, a to v případě této rady města není příliš obvyklé. Takto by měly vypadat všechny zápisy a všechny výběrová řízení.

Například druhá firma v pořadí nabídla cenu 649.216 Kč včetně DPH, tedy přibližně o devět tisíc více nežli staroboleslavská firma Komorous, takže lze velice snadno srovnávat.

Je zároveň velice dobře, že se v utajovaném seznamu firem rady města objevila i místní firma a že v konkurenci mimoměstských firem častěji uspěje a zakázku tak získá.   

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.