Město očima nezávislého člověka

Krajský soud jednoznačně odmítl žalobu na volby

30.10.2014 10:26

Ve čtvrtek 30. 10. 2014 v 9,40 hodin mě telefonicky informoval Krajský soud v Praze 5, že soud jednoznačně odmítl žalobu na regulérnost komunálních voleb ve městě pro podvod. Po obdržení mého dopisu a porovnání obou podpisů zcela jednoznačně vyplynulo, že žaloba nebyla podána mnou, podpisy se zcela lišily.

Tímto výrokem soudu se situace zásadně změnila, na můj dotaz pracovník soudu sdělil, že výrok soudu znamená, jako by žaloba vůbec nebyla podána, čímž samozřejmě padla dvacetidenní lhůta stanovená soudem na svolání ustanovujícího zasedání nového zastupitelstva.

Dále mi bylo sděleno pracovníkem soudu, že mu není znám jediný případ ve Středočeském kraji, ale ani v republice, že by někdo podal žalobu na eventuální neplatnost komunálních voleb podepsanou jinou osobou. Fakt, že kdosi podal žalobu na Krajský soud v Praze 5 mým jménem, je tak zcela ojedinělou skutečností.

Vypadá to, že podávání žalob, trestních oznámení či článků mým jménem se stalo módou našeho města. Již před lety totiž kdosi poslal článek na radnici Neratovic podepsaný mým jménem, aniž bych článek psal. Tehdy jsem pracoval v novinách, o Neratovicích jsem psal a podvod vyšel okamžitě najevo při osobním jednání u tehdejšího starosty. Mail, ze kterého byl urážlivý článek napsán, jsem nikdy nevlastnil.

Dalším příkladem bylo trestní oznámení na město podané opět mým jménem. Tehdy to vyšetřovala státní policie, a jelikož se zjistila nejen pošta, tehdy se jednalo o poštu v Horních Počernicích, ale i přesný čas podání, mohl jsem, a také dokázal, že v tuto dobu jsem byl prokazatelně úplně jinde. Navíc po přezkoumání podpisu se zjistilo, že můj podpis je naprosto odlišný od toho, který byl pod tímto trestním oznámením.

Případ s podáním žaloby zpochybňující platnost komunálních voleb u nás ve městě tak byl již třetím v pořadí a očekávám, že ona osoba, která má v oblibě podepisovat se mým jménem, se svými zvratky nepřestane.

Upozorňuji čtenáře Brandýských novin, že v případě podávání žalob či trestních oznámení, bych je na těchto stránkách informoval, ostatně jak to činím se vším. Na rozdíl od onoho zbabělce se neobávám jít s kůží na trh a za svými činy si stojím.

Jsem rád, že se podvod prokázal být podvodem a doufám, že první veřejné zasedání nového zastupitelstva bude urychleně svoláno.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.