Město očima nezávislého člověka

Krásné a pohodové Vánoce všem lidem dobré vůle

24.12.2012 12:27

Po celý rok jsem čtenáře Brandýských novin informoval o všem, co se děje ve městě. Snažil jsem se vybírat jen ty nejdůležitější informace, abych noviny nezahlcoval nepodstatnými zprávami. Mnoho mailů v průběhu celého roku mne v mé práci podporovalo. Našly se však i maily, jejichž pisatelé nechtěli diskutovat, ale jenom urážet.

Dnes je Štědrý den. Den, na který se těší sice nejvíce děti, které nedočkavostí nad dárky v mnoha případech ani nemohly dospat. Je to však i den, kdy se obdarovávají lidé dospělí, aby svým blízkým dárkem vyjádřili svou lásku. Není podstatné kolik dárek stál, podstatné je, že někomu je někdo natolik blízký, že je v jeho blízkosti člověk, kterého miluje, kterého si váží a kvůli kterému žije.

Až se večer rozsvítí nazdobený vánoční stromek a lidé se u něho sejdou, dostaví se spolu s nimi i láska. Ta láska, bez které by svět už nebyl světem. Někdo se políbí pod jmelím, někdo se milované bytosti jenom dlouze a něžně podívá do očí, někdo pak milovanou osobu obejme a jejich srdce budou bít společně.

Vánoce jsou krásné svátky. Ne pro dárky, i když dětem jde o ně především, ale pro to, že lidé zapomenou na starosti, rozmíšky či neshody, které nás všechny provázejí celý rok. Vánoce jsou svátky lásky. Čisté, opravdové a nefalšované lásky.

A tak si je všichni užijme co nejlépe. Pohlaďme jeden druhého, pohlédněme si do očí a buďme šťastni, že se navzájem máme.

Všem svým čtenářům z celého srdce přeji, aby letošní Vánoce byly pro všechny co nejkrásnější, aby se, aspoň na několik dnů, zahodily starosti někam daleko od příbytků a abychom byli všichni jenom šťastní. Zasloužíme si to všichni.

Byty jsou provoněny cukrovím, mnohde se smaží kapr, stromečky se právě dnes odívají do své vánoční nádhery. Dnes večer budeme všichni šťastní.

Je Štědrý den, srdíčka jsou otevřená a já se v duchu přidávám ke všem, kteří ještě vědí, že na světě existuje láska.

Tak krásné Vánoce.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.