Město očima nezávislého člověka

Kulturní komise přišla o člena

08.04.2014 10:20

Po komisi životního prostředí a veřejného pořádku, ze které na protest proti přístupu rady města k její činnosti, vystoupilo několik členů, dočkala se podobného osudu i komise kulturní. Dne 25. 3. 2014 dopisem na svou činnost v této komisi rezignoval Vlastimil Roflík. Rada města, bez jakékoliv diskuze, vzlala jeho rezignaci na vědomí.

Odstoupení V. Roflíka z kulturní komise předcházel otevřený dopis SZ všem zastupitelům, ve kterém se tato strana distancovala od činnosti rady města a jejího přístupu k obyvatelům. Podle SZ tato rada škodí městu. SZ, má jednoho svého člena v zastupitelstvu, se tak přidala ke stávající opozici ČSSD a dvou zastupitelů ze SNK. O stanovisku SZ k činnosti rady města svědčí i hlasování jejího člena v zastupitelstvu, který hlasuje ve všech sporných bodech společně s tvrdou opozicí.

SZ zároveň vyzvala celou radu města, podobně jako ČSSD, která se snaží zabránit škodám městu tím, že se pokouší odvolat radu města nebo vedení města z funkcí odhlasováním v zastupitelstvu, aby rezignovala na své funkce jako celek. Na jednání rady města dne 26. 3. 2014 se tímto dopisem rada zabývala a po dvouhodinové diskuzi se usnesla, že výzvu k odstoupení nebude respektovat a neodstoupí. Dalo se čekat něco jiného?

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.