Město očima nezávislého člověka

Kvůli hulvátům ruším diskuzi

20.06.2012 11:33

Fenoménem současné doby je u některých lidí naprostá ztráta slušnosti. Klasický souboj názorů, vědomostí o problému či postojů a myšlenek, je vystřídán hulvátstvím, sprosťárnami a urážkami. Ať se podíváme do jakéhokoliv elektronického média, diskuze se těmito sprostými urážkami pro autory jen hemží.

V naprosté většině těchto diskuzních příspěvků se jedná o prezentaci lidí, kteří v naprosté anonymitě vyloženě zvracejí svůj myšlenkový, ale i vědomostní potenciál, rovnající se nule. Jsou to lidé, podle sociologů a psychologů, kteří si těmito výblitky kompenzují své komplexy. V naprosté většině se jedná o individua naprosto bezvýznamná, ve velké většině případů nevzdělaná, ale především naprosto neúspěšná.

Tam, kde chybí duševní potenciál, nastupuje zloba, nenávist a snaha poškodit, urazit a dehonestovat autora jakéhokoliv psaného textu, jakékoliv myšlenky a názoru. Proto velká část, především elektronických médií, kde se zobrazují diskuzní příspěvky automaticky, od takto pojaté diskuze ustupuje. Například server aktuálně.

V mém případě mi slušní lidé, kterým se nejedná jenom o urážky a sprostoty, často posílají

e-maily se svými, mnohdy nesouhlasnými názory, ale tím, že se objeví mailová adresa, velice rád s nimi o problému, který jsem na stránkách Brandýských novin uvedl, diskutuji.

Psali též velmi často, že se jim nelíbí jakým způsobem se několik hlupáků prezentuje na diskuzi. Odpovídal jsem vždy tím, že i oni mají právo na svobodné vyjádření názoru a myšlenek.

Jenomže v poslední době už míra sprostot, invektiv a doslovného duševního zvracení přesáhla únosnou mez. Tito lidé se snaží pouze škodit, vůbec jim nejde o problém, o téma nebo o názor, jde jim jenom o to ukázat tomu Kapalovi, jak jsou skvělí a jak mi to v diskuzi nandají. Jejich inteligenční potenciál je na úrovni duševního mrzáka a slušné čtenáře jejich sprosťárny, mimochodem psané příšernou češtinou, urážejí.

A proto bude diskuze zrušena. Pokud bude chtít kdokoliv ze čtenářů věcně, ale především slušně, o zveřejněných tématech diskutovat, má možnost poslat mi příspěvek mailem a bude do diskuze zveřejněn. Podotýkám a zdůrazňuji, nemusí se jednat pouze o souhlasné příspěvky, budu naopak rád, když se bude polemizovat. Tyto příspěvky, ale i mé odpovědi, se pak na diskuzním fóru objeví.

Je to jediný způsob jak eliminovat duševní zvratky nemocných, zakomplexovaných a s největší pravděpodobností i neúspěšných individuí. Nejedná se o žádnou cenzuru, jde jen a pouze o slušnost a kultivovanost.

Pro ubožáky a sprosťáky už místo nebude. Mohou si, pokud budou umět, založit vlastní stránky a na nich si budou moci zvracet jak chtějí, tam mi to  vadit nebude.  

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.