Město očima nezávislého člověka

Les v Houštce bude stát další peníze

03.02.2014 11:23

Odkoupení lesa v Houštce, proti kterému se postavila opozice, jako o naprosto zbytečné investici pro město a zbytečnému vyhazování peněz, bude stát město další peníze z rozpočtu, aniž by nějaké prostředky do městské kasy v budoucnu z této lokality připluly.

Již před nějakým časem byl v Houštce proveden dendrologický průzkum, samozřejmě za městské peníze, následně bylo vykáceno poměrně velké množství stromů, opět aniž by město mělo z vykácených stromů nějaký významný příjem a nyní tedy přichází na řadu další projekt. Tentokrát jde o „Záměr rozvoje lokality Houšteckého lesa.“

Radou města, po předchozí diskuzi o záměru, byl projekt odsouhlasen dne 11. 12. 2013. Bylo osloveno pět firem, ale nabídky poslaly pouze tři firmy, ze kterých se vybíralo. Zdůrazňuji, že se jednalo o pouhý projekt, nikoliv další práce na lokalitě. Nabídky tentokrát nehodnotila žádná hodnotící a jmenovaná komise, ale vyhodnotil si je sám odbor životního prostředí.

A výsledek je docela překvapivý, neboť je to snad poprvé, kdy nezvítězila nejlacinější nabídka. Nejprve všechny tři nabídky. Ivan Marek – Zahradní architektura,  nabídl cenu za projekt ve výši 27.000 Kč bez DPH. Druhou nabídku zaslala Marcela Bittnerová, a to 64.000 Kč bez DPH a třetí nabídku zaslal Lesprojekt Stará Boleslav. Ten nabídl cenu za projekt 58.000 Kč bez DPH.

Odbor životního prostředí po prostudování a posouzení všech nabídek, samozřejmě se nedozvíme, kdo konkrétně z tohoto odboru o tom rozhodoval, to se v našem městě přece nenosí, vyhodnotil jako nejlepší nabídku nikoliv nejnižší cenu, ale projekt Lesprojektu.

Rada města vyslyšela doporučení odboru životního prostředí a souhlasila, že projekt vypracuje a dostane za něj zaplaceno právě Lesprojekt Stará Boleslav.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.