Město očima nezávislého člověka

Letos se už parkovačenky nevydávají

10.03.2012 12:35

Byl pátek 9. března krátce po osmé hodině ranní, když mi zazvonil telefon. Volal starosta Ondřej Přenosil. „Říkali mi zaměstnankyně Městského úřadu, že jste na svých stránkách, já web nečtu, abych se nemusel pořád rozčilovat, že mají pracovníci úřadu povolení k parkování před budovou radnice. Není to pravda, mohl jste si to na úřadu ověřit. Od letošního roku se parkovací povolení se zeleným pruhem pro zaměstnance už nevydávají. Vloni bylo takových povolenek celkem sedm a měl je například i Dům s pečovatelskou službou. Jsou parkovací povolenky se žlutým pruhem, a ty mám jenom já, místostarosta a služební vozy úřadu,“ sdělil poněkud rozčilený starosta Přenosil. „Ale já jsem minulý týden na vlastní oči viděl tři vozidla s zelenou parkovačenkou na vyhrazených parkovacích místech pro městský úřad,“ opáčil jsem. „Tak o tom nevím, ale asi byly použity parkovačenky loňské, které letos už neplatí, zrušili jsme je,“ ukončil rozhovor starosta města. 

Takže si shrňme fakta. Letos už zaměstnanci úřadu bývalé povolení k parkování oficiálně používat nemohou. Ale viděl jsem je, což znamená, že někdo kartičku úřadu nevrátil a stále ji využívá. Parkování, jak před budovou radnice, tak i na celém náměstí kontroluje městská policie. Vozidla vedení města i zaměstnanců však policisté znají a nepovolené parkování  tedy tolerují. Pravděpodobně ani nevědí, že zelené parkovací povolenky letos už neplatí. 

Předpokládám, že nyní, když mi starosta volal, bude nějakou dobu s parkováním soukromých vozidel na vyhrazeném parkovišti Městského úřadu klid, takže si počkám a za nějaký čas se opět po náměstí a především po vyhrazených parkovacích místech radnice poohlédnu a uvidím, zdali zrušení parkovacích povolenek opravdu platí. Pokud to tak bude, tím lépe pro nás, obyčejné obyvatele města, úředníci radnice by se zařadili mezi nás.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.