Město očima nezávislého člověka

Lidé mohou přijít o své domy

19.04.2013 15:48

Koaliční šílenci ve vládě a ve sněmovně připravili pro lidi další Damoklův meč. Jedná se o zákon upravující činnost katastrálních úřadů. Stačí nepozornost, nedůslednost či uplacení úředníka na katastru nemovitostí a člověk, aniž by cokoliv tušil, může zcela jednoduše a legálně přijít o svůj dům.

To, že se úředníci pletou, je normální věc, jsou také jenom lidé, a ti, jak je známo, jsou omylní. Jenomže návrh zákona o katastrálních úřadech je už nad rámec normálního lidského chápání. Stačí totiž, aby si někdo zfalšoval plnou moc nějakého člověka vlastnícího domek, zajel na katastrální úřad, tam provedl vklad do katastru nemovitostí s tím, že tato nemovitost mu byla majitelem prodána, úředník, aniž by cokoliv zkoumal či ověřoval, provede zápis do katastru nemovitostí a člověk je bezdomovec.

Nový zákon totiž uvádí, že není důležitý skutečný stav věcí, ale právě zápis v úředních záznamech, v tomto případě v katastru nemovitostí. Jakmile by byl tento podvod proveden, zapsán a v zákonné lhůtě by tento zfalšovaný zápis skutečný majitel nerozporoval, nezvratně platí právě onen zápis.

Většina z lidí nechodí pravidelně jednou za měsíc na katastr nemovitostí, aby kontrolovala, zdali mu někdo zfalšováním dokladů nechce nemovitost ukrást. A jinak se o tom nedozví, nikdo  mu z úředních míst dotaz či oznámení nepošle.

Podle zákonodárců bude tento zápis platný a nezvratný. Je to nebezpečí především pro seniory, vždyť právě oni ani nevědí, že jejich nemovitosti mohou být ohroženy a bez jejich vědomí o ně přijít. Podívejme se jen na různé předváděcí akce podvodníků, při kterých se mnozí ze seniorů úplně zruinují.

A tak namísto toho, aby byly zákony nemovitosti lidí absolutně chráněny, tato koalice jen připravila půdu pro řádění dalších podvodníků a zločinců. K velké smůle naprosté většiny národa však bude škodit až do příštích voleb.   

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.