Město očima nezávislého člověka

Lidé se už zase bojí

24.02.2014 11:08

Ozval se mi jeden ze čtenářů Brandýských novin s dotazem, proč někdy neuvádím jméno přispívatele nebo názoru. Prý to vypadá, jako bych si tyto názory vymýšlel. Není tomu tak.

Pokud mi kdokoliv napíše, většinou elektronicky, nějaký názor, pošle materiál či námět nebo i komentář, musí být pod ním nejen podepsán, ale i uveden kontakt, abych si mohl adresáta prověřit. Anonymy zásadně nezveřejňuji. V případě, že mi autor příspěvku výhradně neuvede, že si nepřeje být jmenován, považuji to za souhlas zveřejnit jeho jméno.

Pokud však je v mailu uvedeno, že si autor příspěvku nepřeje být jmenován, jeho přání plně respektuji. Je to tím, že se lidé opět bojí. Bojí se zvůle úředníků, zlých a nepřejících lidí, bojí se třeba i následných urážek a sprostoty. A pokud se jedná o citlivé téma, jak se též stalo, bojí se i o své děti. Zloby je přece kolem nás plno.

Toto jsou důvody, proč někdy není pod příspěvkem, který cituji, neboť celé příspěvky čtenářů zveřejňuji pouze s podpisem, uvedeno jméno. Nic jiného v tom není, jen strach. A mnohdy oprávněný.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.