Město očima nezávislého člověka

Lidí, kteří nemají na neregulované nájemné, přibývá

04.03.2013 14:40

V poslední době není snad jediný zápis z jednání rady města, aby se v něm neřešily dluhy na nájemném v městských bytech.

Od počátku letošního roku přestala platit regulace nájmů a město je zvýšilo. Někdy o dost velkou částku. Platy nerostou, spíše naopak, čím dál tím více lidí přichází o práci. Vždyť v loňském roce byl počet nezaměstnaných v republice nejvyšší od času velké světové krize ve třicátých letech.

Kromě samotných nájmů se zvedly i veškeré ceny, dílem rozhodnutí současné vlády a jejich koaličních nohsledů, dílem i samotného města. Například poplatky za popelnice, vodu a kanalizaci. A energie, v područí německých firem ovládajících plyn, tak zločinného ČEZu, který zvyšuje obyvatelům republiky ceny za elektřinu tak nevídaným tempem, že v České republice rostou ceny energií nejrychleji a nejvíce v celé EU.

Není proto divu, že stále více lidí ve městě má problém všechny poplatky včetně nájemného uhradit a někteří z nich na nájem už prostě nemají. Ve městě totiž naprosto chybějí laciné sociální byty, od počátku devadesátých let na jejich výstavbu, pro začínající mladé rodiny či starší spoluobčany nebo pro nízkopříjmové rodiny, město úplně rezignovalo. A lidé  s velmi nízkými příjmy v mnoha případech musejí byty bez náhrady opustit.

Ještě, že byl postaven nový, krásný most. Tam se lidí, kteří nemají na nájem, vejde opravdu hodně.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.