Město očima nezávislého člověka

LOŽISKO HNĚVU I U NÁS?

04.02.2013 11:11

Spatříme-li v zeleném mechu rostoucí muchomůrku řekneme si, ta je pěkná. Na pohled pěkná ale pro užití škodlivá. Dá se říci do určité míry přetvářka.

Pohledneme-li ještě zpět k volbě prezidenta,uvidíme, že muchomůrky jsou i v zimě. Bylo konstatováno, že 80% národa nesouhlasí s rozsahem církevních restitucí. Ale kandidát na druhém místě obdržel počet hlasů tomu neodpovídající, přesto, že byl zastáncem těchto restitucí a i dalších nedobrých věcí poškozujících většinu národa.. Zdá se, že někteří voliči dostávají podobu muchomůrky nebo málo uvažovali.

Zajímavé bylo sdělení v těchto BN a Právu o tom, že naše pani místostarosta Nováková, asi ve snaze se předvést, ve skutečnosti moc nepomohla svým zpěvem panu Schwarzenbergovi. Její vysvětlení, že chtěla dodat kolegům kuráž a pozitivně nasměrovat hněv (proti komu?) je zajímavé. Pozor – hněv někdy přerůstá do nenávisti!  Chápu její  zklamání. Zatím nezvítězila šlechta a církev. Jak řekl pan Schwarzenberg – jednu bitvu jsme prohráli, ale budeme bojovat dál. Proto uvažující občané pozor – podhoubí není vidět! Paní místostarostce nelze radit, zda nám má doporučovat své přátele a zpívat. Jen upozornit na zpěv pani Parkanové o potřebě amerického radaru. Také něco pro pana Schwarzenberga. Každý si vybíráme, oproti rodině, své přátele. Zdá se, že její přátelé na ni nezapomínají ani na rodinu.

Pan kardinál, který nás, kteří s církevní restitucí nesouhlasí nazývá „lůzou“ je takto asi nenazývá. Že se tu pracuje pro církev a šlechtu signalizuje již dříve zajištěné a udělené „Čestné občanství“ Ottu Habsburkovi.   -Podhoubí-.  Člověku, který pro toto město nic neučinil.

Je mi líto, že čelní představitelé ODS v našem městě jsou spoluhráči!  Mohou se ale dočkat převálcování. Jak je uvedeno v Evangeliu sv. Matouše: Nemůžeť dobrý strom zlého ovoce nésti, ani strom zlý ovoce dobrého vydávati.

Až půjdete v příštím roce k volbám, nechte doma hněv, není dobrý. Ale nezapomeňte na muchomůrky!

 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.