Město očima nezávislého člověka

Lze očekávat další „Kubiceho“ zprávu

13.10.2013 11:23

Pravice vládne této zemi od roku 2006. Tehdy, stejně jako letos při předčasných volbách, měla v preferencích většinu levice. Pak přišel mouřenín Kubice, snad největší mafián v historii země Ivan Langer, ji jakoby náhodou nechal otevřenou na těch správných stránkách a odešel, aby si ji novináři mohli přečíst. A z největšího favorita voleb, Jiřího Paroubka, byl náhle pedofil. A důsledek se ukázal při volbách.

K moci se dostal „chlap s gulemi“ Topolánek. Jen zásluhou „umění“ Dalíka a Tluchoře a také peněz. Hodně peněz, a po krátkém extempore Tlustého ve funkci ministra financí, se moci chopil Kalousek. A už za malou chvíli to bylo znát. Prý celosvětová recese. Byla to pravda, nicméně u nás se zásluhou nejlepšího ministra financí galaxie, ekonomika propadala víc nežli v okolních zemích. Pocítili to všichni, začalo se škrtat, zdražovat, ale především odírat lidi.

V roce 2010 sice vyhrála volby ČSSD, tedy levice, ale pan bývalý předseda ODS a tehdejší prezident Klaus, jaksi zapomněl na ústavní zvyklosti a vítězné straně ani nedal šanci, aby se pokusila sestavit vládu s většinovou podporou. Co kdyby se tehdy sociální demokracii přece jenom povedla dohoda s mocichtivou Bártovou firmou Věcmi veřejnými? A tak vznikla vláda tajtrlíka Nečase.

Prakticky však vládl fackovač a mystifikátor Kalousek. A všichni mu to baštili. V okolních zemích se ekonomika nastartovala, ale u nás se neustále propadala. A čím více přestávali lidé nakupovat, tím více ekonomický ignorant Kalousek zvyšoval daně. Ale na druhé straně se tak rozhazovalo, že Kalousek zadlužoval stát mírou až neuvěřitelnou.

Jenomže ledy se přece jenom pohnuly. Za prezidentování policie Lessyho se najednou objevila Vondrova kauza ProMoPro, i když ji ještě mocipáni s vypětím všech sil ustáli, najednou přišla další kauza, letadla Casa, jejichž strašlivě předražený nákup podepsala ministryně obrany, zpěvačka Parkanová, v poslední den svého úřadování.

Nemyslím, že za kauuzou s letouny Casa byla Parkanová, jsem přesvědčen, že za touto kauzou je opět Kalousek, jako už dříve za nočním viděním pro spoustu tanků, které jsme pak z výzbroje vyřadili, jako v případě padáků, za jejichž nákupem od firmy, která je neuměla vyrábět, jsou mrtví vojáci, jako za náhodnou vraždou příbuzného páně ministra a později i vraždou syna zavražděného. Za tím vším cítím rukopis Kalouska. Umí v tom však chodit, nikdy nebyl obviněn. Zatím.

Tajtrlík ve funkci premiéra přivedl občany státu až téměř do chudoby a mnoho lidí, převážně samoživitelek, zdravotně hendikepovaných a důchodců, až k hladu, mrznutí v zimě, zdražením fšetkého, jak říkával kdysi další šášula Biľak, se propadalo stále více do chudoby. A za tím vším byla nejen ODS, ale především další firemní uskupení TOP 09, která vznikla jenom pro to, aby se její představitelé dostali k moci a k penězům. Bohužel lidé, především ti mladí, jí na jejich řeči skočili a volili ji. Bohužel.

A byli okouzleni člověkem, který si dokázal vzít k fraku na recepci v Americe červené ponožky, který ve sněmovně jenom pospával, kterému není rozumět téměř ani slovo, člověkem, který na svém ministerstvu zahraničí nutil podřízené k oslovování pane kníže, i když je užívání tohoto titulu od dob Masaryka nezákonné.

Ale preference levice začaly nebezpečně růst. Tak se vynořila kauza Rath. Kauza v přímém přenosu se spektakulárním zatčením v podání policie. Té policie, která předtím klidně nechala utéci Krejčíře, Pitra a ještě před tím Koženého. Můžeme se jen domnívat, kdo za kauzou Rath je. A měl to dobře spočítané, počítal s odvoláním a postupným přidáváním obvinění, aby největší policejní bomby vybuchly krátce před volbami. A sociální demokracie by opět, jako několikrát předtím, ostrouhala a Kalousek by si i nadále mohl hrát s biliony korun v rozpočtu.

Dodnes Ratha drží pod zámkem, prý aby neutekl. Hloupost, je tam jenom proto, aby nemohl mluvit ve sněmovně, aby nemohl vydávat tisková prohlášení. Možná bychom se divili, co by vylezlo na světlo Boží. Mimochodem jsem přesvědčen, že nenávistný a neobjektivní Jirát má už rozsudek připraven a Rath si posedí minimálně osm let.

Naštěstí se ukázalo, že lid této země ještě úplně neztratil pud sebezáchovy a prezidentem se stal Miloš Zeman. A mumlající brepta, který se pro tenhle úřad klidně nechal zprznit zeleným čírem, to dodnes nevydýchal.

Zeman lidem slíbil, že vládu tajtrlíka Nečase vyzmizíkuje. Však ji také nemělo rádo devadesát sedm procent lidí. Ani to však nepotřeboval, Postaral se o to sám Nečas a jeho Nagyová, dnes už paní Nečasová. To aby proti sobě u soudu nemuseli vypovídat, proto tak rychlý sňatek.

Za čtrnáct dní tu jsou předčasné volby. A co se děje? Policie náhle zveřejnila další obvinění Ratha. Nebylo to pečlivě načasované? Jenomže ani tenhle tah pravici nevychází, lidé se zviklat dnes už nenechají a Ratha se sociální demokracií přestali už dávno spojovat. Takže by měla přijít na řadu „Kubiceho zpráva“ číslo dvě.

Čekám, že v době, kdy se už nebude smět v rámci volebního zákona veřejně vystupovat, objeví se. Jsem skálopevně přesvědčen, že to opět bude jen výmysl, lež, účelný tah. Jenom doufám, a jsem o tom téměř přesvědčen, že lidé už na podobné triky neskočí a budou volit levici. Pokud by to totiž neudělali, Kalousek by z nás udělal národ žebráků jen proto, aby jeho kumpáni měli ještě víc miliard. Vzpomeňme na církve.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.