Město očima nezávislého člověka

Malé doplnění kolegy Humla

27.11.2012 18:40

Se vším, co zveřejnil kolega a kamarád Standa Huml, naprosto souhlasím. Ostatně v podobném duchu jsem se vyjádřil již dříve ve článku o včerejším setkání Přenosila a Novákové, coby představitelů města, s veřejností.

Jen bych ho maličko poopravil či doplnil. V jednom z mezititulků napsal, že zahrádkáře nikdo nepozval a nikdo za ně nebojuje. První část mezititulku je naprosto pravdivá, zato s druhou částí souhlasit nemohu.

Za zahrádkáře, od samotného počátku kauzy směny pozemků, bojuji já sám jako lev. Psal jsem v jejich prospěch řadu článků, dokonce jsem zaslal vedení města i všem zastupitelům otevřený dopis, ve kterém jsem vyjádřil mé jasné a neměnné stanovisko, a to, že v případě směny pozemků a uloupení zahrádkářů jejich radosti ze života, udělám vše, co bude v mých zákonných silách, abych směně pozemků zabránil.

Nabádal jsem zahrádkáře, aby svá stanoviska publikovali u mne v novinách a také se tak dělo. Zahrádkáři, ale i obyvatelé přilehlého činžáku, dostali tolik prostoru, kolik sami chtěli.

Naprosto stejným způsobem jsem vystupoval i na veřejném setkání vedení města s občany. I tam jsem zcela jasně, zřetelně a nahlas prohlásil, že mé stanovisko ke směně pozemků, která by měla za následek sebrání zahrádkářům jejich pozemků, je od samotného počátku kauzy stejné, velmi hlasité NE!

Takže se domnívám, a mám to podpořeno i množstvím mailů právě od zahrádkářů, kde mi děkují za všemožnou pomoc, že se ve městě našli lidé, kteří za zahrádkáře bojují, že se našlo pár lidí, kteří mají větší možnost tento boj dotáhnout do vítězného konce. A věřím, že společným úsilím všech SLUŠNÝCH zastupitelů, tento boj dotáhneme do zdárného konce.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.