Město očima nezávislého člověka

Mělo by vzniknou detašované pracoviště ÚP

31.10.2012 10:56

Vzhledem k nesmyslnému opatření ministra práce a antisociálních věcí Drábka, přestala v republice fakticky fungovat síť sociálních úřadů, kde si vyřizovali zdravotně postižení spoluobčané všechny své dávky. Podotýkám, že tyto úřady ve velké většině měly zřízeny bezbariérové prostory.

Tím, že většinu agendy ze sociálních úřadů či sociálních odborů radnic, ministr Drábek, který dnešního dne konečně ze své funkce odstupuje, přenesl na Úřady práce, zapříčinil tak pro většinu hendikepovaných spoluobčanů velké problémy. Nejen, že místo na radnici musejí dojíždět do vzdálených Úřadů práce, ale valná většina z nich nemá bezbariérové přístupy, čímž se pro mnohé staly téměř nedostupné.

Hrobař českého sociálního státu Drábek tak způsobil i problémy všech měst, jejichž představitelé mají jakés takés sociální smýšlení. Proto radní Eva Štíbrová navrhla radě města, aby se město zasadilo o vznik detašovaného pracoviště Úřadu práce na území města, aby tělesně postižení spoluobčané vůbec mohli své dávky obdržet.

Rada města proto pověřila tajemnici Irenu Tučkovou, aby prověřila na Úřadu práce možnost vzniku detašovaného pracoviště tohoto úřadu u nás ve městě. Pokud by se tento chvályhodný počin městu nepodařil, znamenalo by to, že tělesně postižení spoluobčané by museli několikrát do roka zajíždět do Prahy.

Fakt, že je to pro některé z nich téměř neřešitelný problém, ministra Drábka vůbec nezajímal, stejně tak jako jeho další nesmyslný výmysl sKarty. Podle smlouvy s Českou spořitelnou, která byla zveřejněna, by si museli zakládat nové účty kvůli sKartě i starobní důchodci, i když Drábek tvrdil, že to není pravda. Ve smlouvě však je zakotveno, že Česká spořitelna bude poskytovat 98 % výplat všech dávek, tedy i starobních důchodů.

Český sociální stát v podání koalice ODS, TOP09 a nikým nevolených LIDEM, tak zcela přestal existovat. Vždyť někteří důchodci by museli, dle sdělení veřejných médií, cestovat za bankomatem, aby své příspěvky vůbec mohli využívat, i dvacet kilometrů. Tento fakt potvrdil i mluvčí České spořitelny, která má však název „Česká“ pouze v názvu. Patří totiž stoprocentně rakouské bance.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.