Město očima nezávislého člověka

Mělo by vzniknout občanské sdružení koncesionářů ČT

26.01.2015 16:34

Česká televize hospodaří se sedmi a půl miliardami korun ročně. Převážnou část těchto peněz tvoří povinné koncesionářské poplatky. Tedy peníze od lidí. Za tyto peníze, které ČT tvrdě vymáhá, a podle současného ministra kultury Hermana, by měl povinně poplatky platit každý bez ohledu na to, zdali televizní přístroj vlastní či nikoliv, by měli mít občané zajištěné vyvážené a objektivní zpravodajství o situaci nejen ve státě, ale i ve světě.

O tom, že se u ČT o objektivitě nedá vůbec hovořit, si cvrliká každý vrabec na území republiky, tak je zpravodajství této rádoby veřejnoprávní televize, profláknuté. Několik příkladů toho, komu jde ČT na ruku. Po posledních parlamentních volbách se dostala TOP 09 do opozice a na chodu státu ztratila jakýkoliv vliv, vzhledem ke stávající koalici. Dalo by se předpokládat, že opozičním poslancům nebude dáván ČT tolik prostoru, jak tomu bylo ještě za vlády této strany. Pravdou je však opak. Zatímco se z obrazovek pomalu vytrácí mumlající a pospávající „pan kníže“ Schwarzenberg, jehož pomočené fotografie proběhly internetem, jeho místo, jako prime person, zaujal nesmrtelný Kalousek, pravděpodobný nástupce dožívajícího člena Bilderbergu v čele této strany. Není jediného dne, kdy se cokoliv projednává ve vládě, aby nedostal mnoho prostoru k jeho posměšným a urážejícím výpadům. A přitom je dnes jen bezvýznamným opozičníkem, bez jakéhokoliv vlivu. I z tohoto příkladu je vidět, komu ČT nahrává.

Dalším příkladem nám všem může být občanská válka na Ukrajině. Zatímco soukromé internetové rádio Svobodný vysílač již dvakrát vyslalo členku bratislavské redakce přímo do ohniska bojů, do Doněcka a Luhanska, aby přinesla posluchačům pravdivé a nezkreslené informace, ČT si pěstuje reportéra Karase v Kyjevě, odkud manipuluje diváky televize nepravdivými a zkreslenými informacemi nahrávajícími fašistické vládě Ukrajiny. Z jeho reportáží skutečné podstaty dění neznalý divák musí zákonitě nabýt dojmu, že bomby, granáty a miny padající na doněcké školy, nemocnice a sídliště vystřelují zločinci, teroristé a separatisté z východu země. Od tohoto zaprodance divák neslyšel ani jediné slovo o tom, že bývalá premiérka, smrtelně chorá Tymošenková, která v oprávněném vězení za ohromnou defraudaci veřejných prostředků úpěla v nemocnici a kterou chtěl západ dostat z vězení, aby jí v Německu prakticky zachránili život a která po ozbrojeném puči z Majdanu zázračně obživla a uzdravila se, chtěla na ty ruské svině na východě země házet jaderné bomby, kdyby je Ukrajina měla.

Ve zpravodajství ČT se neobjevilo ani slovo o lžích premiéra Ukrajiny Jaceňjuka, nebo jak se tento fašista správně píše, který překrucuje dějiny neskutečným lhaním a vymýšlením si. Podle něho koncentrační tábor v Osvětimi neosvobodila sovětská Rudá armáda, ale Ukrajina. A v podobných lžích by se dalo ještě dlouho pokračovat.

Nedávno se právě kvůli neobjektivitě a lhaní zpravodajských redakcí ČT objednali zástupci občanských iniciativ u Rady české televize, aby tam zjednali, nebo se alespoň pokusili zjednat nápravu. Už jen fakt, velice ponižující fakt, že předseda této komise Dědič omezil stížnosti zástupců občanů na pouhé tři minuty, byl výsměchem všem koncesionářům platících poplatky. A tento výsměch nesnižuje ani fakt, že zástupce občanů protáhl své vystoupení na celých a neuvěřitelných pět minut. A to prosím, celá televizní rada včetně jejího předsedy, arogantního a namyšleného předsedy Dědiče, je královsky placená též z peněz koncesionářů.

Výsledek této občanské iniciativy byl fakticky nulový, televizní rada všechny námitky šmahem odmítla.

A jaké by mohlo být řešení? Mělo by vzniknout občanské sdružení, do nějž by se měli přihlásit všichni ti, kdož platí koncesionářské poplatky, platí si tudíž Českou televizi ze svého, donutit poslance ve sněmovně, aby změnili zákon a zástupci takto vzniklého občanského sdružení, by měli mít v televizní radě většinu, neboť by zastupovali miliony koncesionářů. A právě ony miliony nás, kdož ČT pravidelně měsíčně platíme, by měly být onou mocnou silou, před kterou by museli jak sebestřední politici, ale i namyšlení televizní radní, ustoupit.

Pokud se toto nestane, bude si z nás, kteří nejsme spokojeni s objektivitou, ale ani formou a řazením zpráv spokojeni, ČT i nadále dělat šoufky podle rčení, držte klapačky a plaťte, ovčani. Podle mého názoru by se tohoto úkolu měl ujmout nějaký známý, ale též nespokojený právník, aby této myšlence dal formu. A samozřejmě by potom záleželo na nás, milionech koncesionářů, zdali bychom konečně zahodili lenost a strach a do tohoto občanského sdružení se masově přihlásili. A viděli byste, vážení spoluovčani, jak by politici museli obrátit, jen si vzpomeňte na Pepe Grilla v Itálii a nebylo by poté vyloučeno, že by tato ohromná síla, pokud by se lidé konečně sjednotili a dohodli, se zúčastnila parlamentních voleb a podle vzoru Islandu, by se mohl u nás konečně začít dělat pořádek. Pokud se toto nestane, pak nás různí Kalouskové, Babišové, Zaorálci a Dienstbierové a nesmíme ovšem zapomenout i na cizince Schwarzenberga, budou i nadále ohlupovat a hlavně okrádat. Domnívám se, že už je toho všeho až moc.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.