Město očima nezávislého člověka

MEMORANDUM

19.06.2013 11:14

Místní organizace ČSSD Brandýs nad Labem – Stará Boleslav zásadně nesouhlasí se směnou pozemků mezi investorem Obchodního centra Kaufland a městem.

 

Odůvodnění:

1/ Stávající počet obchodních center v brandýské části města je pro potřeby občanů plně dostačující.

2/ Vznikem OC Kaufland v lokalitě Zápská se výrazně zhorší životní prostředí v lokalitě vzhledem k nárůstu automobilové dopravy

3/ Život obyvatel přilehlého bytového domu se vznikem ohromného parkoviště výrazně

zhorší, a to nejen neustálým hlukem vozidel jak osobních, tak především nákladních zásobovacích kamionů.

4/ Směnou pozemků by přišli o své zahrádky desítky zahrádkářů, kteří zde po celá desetiletí působili.

5/ Zničením zahrádek se opět zmenší, a to výrazně, procento zeleně ve městě, které je zde i bez vzniku OC Kaufland oproti jiným městům nízké.

6/ Ve volebních programech téměř všech stran a hnutí, nyní působících v zastupitelstvu, byl uveden bod, ve kterém byla výstavba dalšího OC Kaufland v brandýské části města odmítnuta.

7/ Případnou výstavbou OC Kaufland v brandýské části města, by staroboleslavská část města přišla byť i o teoretickou možnost výstavby OC v této části města, aby i zde došlo ke zlepšení služeb pro obyvatelstvo.

8/ Případnou výstavbu nového obchodního centra ve Staré Boleslavi naopak MO ČSSD Brandýs nad Labem – Stará Boleslav plně podporuje, neboť právě zde velice chybí.

Z těchto uvedených důvodů MO ČSSD Brandýs nad Labem – Stará Boleslav důrazně odmítá výstavbu OC Kaufland v lokalitě na Zápské a apeluje na všechny politické strany a hnutí působící v zastupitelstvu, aby jednaly ve znění svých volebních programů a stejně jako ČSSD se postavily ke směně pozemků mezi městem a investorem OC Kaufland odmítavě.

MO ČSSD Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

17.6.2013      

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.